"Türkiye mucizelere bıraktı"

Perşembe 10.09.2009 11:24
Güncelleme: Perşembe 10.09.2009 11:53
ABONE OL
Türkiye'nin dün akşam deplasmanda Bosna-Hersek karşısında aldığı 1-1'lik beraberlik, Macar spor medyasında geniş yer buldu.

Macaristan'dan spor gazetesi ''Nemzetisport'', ''Bosna Hersek-Türkiye berabere, Blazeviç'in takımı avantajlı'' başlığı ile duyurduğu haberinde, ''Zenica'da oynanan maçta Türkiye, Emre ile öne geçmesine rağmen Salihoviç'in mükemmel serbest vuruşuna engel olamadı. Seyirciler maçta pozisyonlar gördü, ancak gol göremedi'' diye yazdı.

Fatih Terim'in Nihat'ı yedek oturtmasına büyük hata yorumunu yapan Nemzetisport, Bosna-Hersek'in Estonya ya da İspanya maçlarından birinde 3 puan çıkarması halinde Türkiye'yi geride bırakarak, grubu ikinci olarak tamamlayacağını ve baraj maçlarına kalacağını belirtti.

''pepsifoci.hu'' adlı internet sitesi, ''Türkiye Bosna deplasmanından beraberlikle ayrıldı'' başlığı atarken, Türkiye'nin bulduğu gol pozisyonlarını değerlendiremediğini ve Salihoviç'in serbest vuruştan kazandığı golün kurtarılmasının mümkün olmadığını yazdı.

İnternet sitesi, maçın gollerini de video olarak yayınladı. Diğer Macar haber siteleri de, Türkiye'nin Bosna-Hersek karşısında aldığı beraberliğin ardından 2010 Dünya Futbol Şampiyonası finallerine gitmesinin mucizelere kaldığını, Balkan ülkesinin baraj maçı oynamasının muhtemel olduğunu yazdı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ