"Yıldırım'a güveniyoruz"

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 10.09.2009 14:20 ABONE OL
Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, Galatasaray ile cumartesi günü oynayacakları derbi maçı yönetecek hakem Bülent Yıldırım'a güvendiklerini söyledi.

Radyospor'da bir programa katılan Öner, geçen sezon Ali Sami Yen Stadı'nda Galatasaray ile yaptıkları maçı Cüneyt Çakır'ın yönettiğini hatırlatarak, ''Verilmeyen penaltı, oyuncumuzun atılması gibi kararları vardı. Servet'in attığı golde Rüştü'ye faul yapılmıştı. Bu nedenlerle maçı kaybetmiştik. Bu seferki maçı Bülent Yıldırım yönetecek. Kendisine güveniyoruz. Adil bir yönetim gösterecektir. Adil olsun. Biz hakkımız neyse onu istiyoruz'' diye konuştu.

Derbi maçların sonucunun ne olacağının bilinemeyeceğini vurgulayan Kenan Öner, ''Biz Ali Sami Yen Stadı'nda galibiyet alacağız ve kötü gidişe 'dur' diyeceğiz. Geçen sezonki 4-2'lik mağlubiyetin kötü hatırası hala üzerimizde'' dedi.

Öner, Tello'nun milli maçtan yarın öğle saatlerinde yorgun olarak döneceğini ve sakat futbolcuların bulunduğunu kaydederken, bunlara rağmen başarılı olacaklarını düşündüğünü ifade etti.

RAKİPLERİMİZİN FAVORİ GÖSTERİLMESİ YANLIŞ

Hiç kimsenin 4. haftada Süper Lig'in şampiyonunu ilan edemeyeceğini savunan genel sekreter Öner, ''Bazı takımların şampiyon ilan edildiğini görüyoruz. Sıralamalar yapıldı. Bunlar çok yanlış. İnsanları farklı yollara götürecek, düşündürecek yorumlar. Daha köprünün altından çok sular akar. Beşiktaş, en az diğer rakipleri kadar iddialı. Altını çizerek söylüyorum; Beşiktaş iyi bir takım. Aksi yorumları kabul etmiyorum. Yeterli kadroya sahibiz. Sakatlarımız iyileştiğinde bunu daha net göreceğiz'' diye konuştu.

OYUNCULARIMIZ, BAŞARININ NE KADAR GÜZEL OLDUĞUNU GÖRDÜLER

Kenan Öner, futbolcuların isteksiz olduğu yorumlarına katılmadığını söyledi.

Futbolcuların oynayarak para kazandığını vurgulayan Öner, ''Geçen sezon şampiyonluğu kazandıktan sonra başarının ne kadar güzel olduğunu gördüler. Bu sezon da bunu tekrarlamak isteyeceklerdir. Gol sıkıntımız var, bunu da aşarsak başarılı olacağız. Kimse şimdiden ligde sıralama yapmasın. Beşiktaş'ı yarış dışında göstermeye kimsenin hakkı yok'' ifadelerini kullandı.

TABATA'NIN TRANSFERİ

Öner, Tabata'nın transferine yönelik eleştirileri doğru bulmadığını belirterek, ''Beşiktaş'ın yaptığı her transfer, başkalarının yaptığı transferlerden daha fazla eleştiri konusu oluyor. Nedenini çözemedim'' dedi.

Son güne geldiği için bu transferi yapmak zorunda olduklarını kaydeden Kenan Öner, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Geçen sezon aynı şeyler Yusuf için de söylendi. 'Yusuf yaşlı, bu yaştaki bu futbolcuya bu kadar para verilir mi' dendi. Ama sonuç ortada, Yusuf çok önemli maçlarda takımı taşıdı. Şampiyonlukta çok önemli pay sahibi oldu. Ondan sonra da 'iyi ki alınmış' dendi. Tabata'nın Beşiktaş'taki performansını görmeden, bu transferi eleştirmek doğru olmaz.''

Öner, Riquelme ve Deco gibi isimlerin Beşiktaş'ın gündemine gelmediğini belirterek, ''Onlara eşdeğer başka oyuncular listemizdeydi, ama Delgado'yla çözmemiz gereken bazı sorunlar vardı. Sorunu çözmeden istediğimiz oyuncuları alamazdık. Son günlere geldiğimiz için de Tabata'yı transfer etmek istedik'' dedi.

Eski yönetici Murat Aksu'nun başkan adaylığıyla ilgili konuya yorum yapamayacağını belirten Öner, Beşiktaş camiasında 15 bin faal üyenin ve herkesin başkan adayı olma hakkının bulunduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU