"Hocayla sorunum olamaz"

Cuma 11.09.2009 13:57
Güncelleme: Cuma 11.09.2009 13:58
ABONE OL
Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Topuz, sezon başından itibaren yaşadığı sakatlıklardan kurtulduğunu, göreve hazır olduğunu bildirdi.

Fenerbahçe Gazetesi'nin yeni sayısında yer alan röportajında, geçirdiği sakatlıkların ardından toparlandığını ifade eden Topuz, ''Görev verildiği zaman Fenerbahçe forması için elimden gelen her şeyi yapacağım'' dedi.

Sezon başında talihsiz bir sakatlık geçirdiğini kaydeden sarı-lacivertli futbolcu, ''Sakatlığım düzeldikten sonra Çaykur Rizespor maçında oynadım. Ama sonra yeniden bir sakatlık yaşadım. Bu olay beni çok üzdü. Tekrar kendimi toparladım. Manisaspor maçında elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bundan sonrası için de hazırım. Görev verildiği zaman Fenerbahçe forması için elimden gelen her şeyi yapacağım'' diye konuştu.

Sakatlığıyla ilgili medyada yer alan haberlerle ilgilenmediğini belirten Mehmet Topuz, ''Ben işimi yapıyorum. Kimseyle uğraşmam. Sağlık ekibi benimle çok ilgilendi. Onlarla ortak çalışma sonucu tamamıyla sakatlıktan kurtuldum. Hoca ile hiç sorunum yok ve zaten olmaz da… İnşallah ben ve takım arkadaşlarım bundan sonra sakatlanmayız'' dedi.

"ORTA SAHADA DAHA FAYDALI OLURUM"
Mehmet Topuz, takıma daha faydalı olabileceği mevkinin, orta alanda hücuma dönük pozisyon olduğunu ifade etti.

Kayserispor'da uzun yıllar bu bölgede görev yaptığını hatırlatan Fenerbahçeli futbolcu, şöyle devam etti:

''Her şeyden önce, hocam nerede görev verirse en iyisini yapmaya çalışırım tabii ki. Kayserispor'da uzun yıllar orta sahada ve hücuma dönük oynadığım için burada daha faydalı olacağıma inanıyorum. Ancak profesyonel bir futbolcunun yer seçme lüksü olamaz. Hoca nerede görev verirse en iyisini yaparım.''

"YARIŞTIĞIMIZ BÜTÜN KUPALARI ALMAK İSTİYORUZ"
Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki şansını değerlendiren Mehmet Topuz, yarıştıkları bütün kulvarlarda kupalara talip olduklarını anlatarak, şunları söyledi:

''Son maçta biraz zorlanmış olsak da gruplara kalacağımıza inanıyorduk. Bu saatten sonra gruplarda nasıl başarılı oluruz, Fenerbahçe'yi nasıl daha yukarılara taşırız, işte şimdi onun çalışmalarını yapıyoruz. Hedeflerimiz büyük ve yarıştığımız bütün kupaları almak istiyoruz. Takımımız çok geniş bir kadroya sahip. Kim oynarsa oynasın, fark etmez ve her şeyin üstesinden gelebiliriz.''

"İSTANBUL'A AYAK UYDURMADIM"
Gece yaşantısının olmadığı hatırlatılarak, ''Kendini böylesine soyutlaman, transferdeki yüksek maliyetin nedeniyle bütün gözlerin senin üstünde olmasından mı?'' sorusu yöneltilen Fenerbahçeli futbolcu, şu yanıtı verdi:

''Böyle bir şey asla söz konusu değil ve aslında sevmem de... Benim Kayserispor'daki yaşantım nasılsa, aynı yaşantıma burada da devam ediyorum. İstanbul çok farklı bir yer. Ben İstanbul'a ayak uydurmadan, kendi mütevazı yaşantıma devam ediyorum. O nedenle evimden fazla dışarı çıkmıyorum. Kayseri'deyken antrenman ve maçlardan arda kalan boş zamanlarımı, mütevazı çiftliğimde ve çok sevdiğim 5 tane özel Kangal cinsi köpeğimle geçirmekten keyif alırdım. Aynısını bir bahçeli evde burada da yapmayı tercih ederim.''

"AZİZ YILDIRIM BANA BİR BABA GİBİ DAVRANDI"
Fenerbahçe ile ilgili düşünceleri sorulan Mehmet Topuz, ''Türkiye'nin en büyük spor kulübü ve çok büyük bir camia olduğunu biliyordum. Gelince de bunu daha net gördüm. Düşüncelerimde yanılmadım. Başta Başkan Aziz Yıldırım bana bir baba gibi davrandı, her şeyimle ilgilendi. Diğer yönetici ve idareciler de aynı şekilde yabancılık çekmememi sağladılar, o nedenle doğru yerde olduğuma inanıyorum'' şeklinde konuştu.

İmzası için statta yapılan törenle ilgili düşünceleri sorulan Mehmet Topuz, şöyle devam etti:

''Transferim biraz olaylı oldu. Başkanımız benim o süreci nasıl yaşadığımı çok iyi biliyordu. Ben en büyük desteği Aziz Başkan'dan aldım. İstanbul'a gelirken Aziz Başkan 'Bizim taraftar senin hep arkanda olacak' dedi. Bu da benim güvenimi çok arttırdı. Statta muhteşem bir tören yapıldı. Bu töreni, hayatım boyunca unutamam mümkün değil. Başkanıma, Yönetim Kuruluna ve tribünleri dolduran taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Benim için gerçekten çok iyi bir motivasyon olan bu törenin olumlu etkilerini bugün de hissediyorum.''

Çaykur Rizespor ile yaptıkları özel maçta taktığı kaptanlık pazubandının kendisini çok mutlu ettiğini kaydeden Fenerbahçeli futbolcu, ''Hayli şaşırdım. Bir maçlık da olsa kaptan olmak bana çok mutluluk verdi. İlk hedefim Fenerbahçe'de istikrarlı olarak forma giyen bir futbolcu olmak. Tabii ki zamanla kaptan olmam da muhteşem bir onurdur'' dedi.

Mehmet Topuz, sezon başında yaşadığı sakatlığın milli takıma çağrılmamasında da etkili olduğuna dikkati çekerek, ''Sanırım uzun süreli sakatlıklarım ve tam hazır olamadığım için Fatih hocam beni düşünmedi. Formumu yakaladıktan sonra milli takımda da oynamak isterim'' diye konuştu.