Korkma sırası onlarda

12 Dev Adam'ın yıldızları, şampiyonada madalya için mücadele ettiklerini ifade edip, "Artık ürkek değiliz, bizden korksunlar" diyerek rakiplerine mesaj gönderdiler

Perşembe 11.09.2009
Güncelleme: Perşembe 10.09.2009
ABONE OL
Avrupa Basketbol Şampiyonası'na fırtına gibi bir başlangıç yapan A Milli Basketbol Takımımızın yıldız oyuncuları Hidayet Türkoğlu, Ersan İlyasova ve Ömer Aşık turnuvayı değerlendirdi. Kaptan Hidayet Türkoğlu madalyaya kadar uzanacaklarını inandığını belirterek, "Rengini bilemeyiz ama mutlaka kazanmayı hedefliyoruz. İyi oynuyoruz. İnşallah Lodz'da da böyle devam eder ve halkımıza gurur duyacakları bir sonuç hediye ederiz" diye konuştu. Doping nedeniyle milli takımdan çıkarılan Kerem Gönlüm'ün yerine 4 numaraya çekilen Ersan İlyasova, başarılı çizgisini diğer maçlarda da devam ettireceğini ve milli takımın madalya kürsüsüne çıkması için elinden geleni yapacağını söyleyerek, "Takım oyununda çok başarılı seyrediyoruz. Bu devam ettikçe, bizi kimse tutamaz" dedi. Aldığı asistleri çember üstünde smaçlayarak, Polonyalı seyircilerin de hayranlığını kazanan pivotumuz Ömer Aşık, milli takımda olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, "Tam bir uyum içinde, takım oyunu sergileyerek, başarıya ulaşıyoruz. Sadece ben bir şey yapamam. Asist almak için, çembere yakın yerlerde dolaşıyorum. Gelince de fırlayarak, pota altından basketi yazıyorum. Kerem, Ender ve Hidayet, Ersan, Hatta Oğuz... Nerede ise tüm takım arkadaşlarım bana asist yapmak için çabalıyor. Onların bu emeklerini boşa çıkartmamak için, ben de çok çalışıyorum" şeklinde konuştu.

'İŞİMİZ HENÜZ BİTMEDİ'
Ender Arslan, takım olarak geçmiş Avrupa şampiyonalarından çok daha farklı durumda olduklarını vurgularken, ''Ürkek değiliz. Daha başarılı bir takım oyunu sergiliyoruz. Bundan sonra artık diğer takımlar bizden korksun'' dedi. Milli oyuncu Sinan Güler ise ilk grupta 3 maçlarını kazanmış olmalarını önemli bir başarı olarak göründüğünü, ancak Polonya'daki işlerinin henüz bitmediğini ifade etti.