Skibbe'den yöneticilere eleştiri

Cuma 11.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 11.09.2009 11:32
ABONE OL
Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından Eintracht Frankfurt'un teknik direktörü Michael Skibbe, Galatasaray'da sözleşmesi feshedilen Brezilyalı oyuncu Lincoln'un transfer edilememesiyle ilgili kulüp yöneticilerini eleştirdi.

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Skibbe, ''Hessischer Rundfunk'' adlı televizyon kanalına yaptığı açıklamada, kulübün Lincoln'ü transfer etmemekle hata yaptığını savunarak, ''Lincoln bize inanılmaz şekilde kolaylık gösterdi. Böyle bir oyuncu gümüş tepsi üzerinde servis edilirse tüm olanakları harekete geçirmek gerekir'' dedi.

Takımın Lincoln ile özellikle hücumda yüzde 15 ile 20 arasında daha güçlü olabileceğini ifade eden Alman teknik adam, ''Lincoln bizi farklı bir seviyeye çıkartabilirdi'' diye konuştu.

Eintracht Frankfurt Külübü Başkanı Heribert Bruchhagen de eleştirilere cevap vererek, bu tür tahminlerin dile getirilebileceğini, ancak bunların doğru olmayabileceğini söyledi.

Eintracht Frankfurt, Lincoln ile transfer döneminin son günü olan 31 Ağustos'a kadar görüşmelerde bulunmuş, ancak sözleşme süresinin kısa olması nedeniyle anlaşma sağlayamamıştı.