Ve zaman doldu!

TFF'nin, Ankaragücü ve Ankaraspor'a verdiği 3 günlük süre doldu. Disiplin Kurulu'na sevk edilen iki kulüpten Ankaraspor'un, yarın Kayserispor ile oynayacağı maç ertelendi

Perşembe 11.09.2009
Güncelleme: Cuma 11.09.2009
ABONE OL
İki Başkent ekibi Ankaragücü ve Ankaraspor Futbol Disiplin Kurulu Talimatları'na uymadıkları için Disiplin Kurulu'na sevk edildiler. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Ankaragücü başkanlığına seçilen Ahmet Gökçek'in Ankaraspor ile arasındaki bağ nedeniyle iki kulübe de ihtar vermiş ve 3 gün içinde ya Ankaragücü Genel Kurulu'nun yenilenmesini ya da Ankaraspor'un hisselerinin satılması gerektiğini bildirmişti. Ancak iki Ankara temsilcisi de herhangi bir adım atmadı. Bunun üzerine dün akşam sürenin dolmasıyla Ankaragücü ve tedbirli olarak Ankaraspor Disiplin Kurulu'na sevk edildiler. Ankaraspor'un, karar verilene kadar spor müsabakalarına tedbir konduğu ve yarın deplasmandaki Kayserispor maçının ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

NEDEN ANKARASPOR?
Savunma verecek iki kulüpten Ankaragücü'nden yeniden kongreye gitmesi istenecek. Ankaraspor'a da ilk lig maçına kadar hisselerin satışı için ek süre tanınacak. Satış yine gerçekleşmezse küme düşürülmesi gündeme gelecek. Ancak kulislerde, küme düşme cezasının neden yıldız futbolcuların ve maddi gücün aktarıldığı Ankaragücü'ne değil de Ankaraspor'a uygulanmak istendiği anlaşılamadı.