Alonso, Ferrari'ye geçiyor

İspanyol basını, Ferrari ile 225 milyon Euro'ya sponsorluk anlaşması imzalayan Santander'in, Alonso'yu da İtalyan ekibinin yeni pilotu olması için ikna ettiğini yazdı

Cumartesi 12.09.2009
Güncelleme: Cumartesi 12.09.2009
ABONE OL
İspanyol bankacılık devi Santander, Formula 1'in İtalyan ekibi Ferrari ile beş yıllık sponsorluk sözleşmesi imzaladığını duyururken, İspanyol pilot Fernando Alonso'nun da uzun süredir flört halinde olduğu Ferrari'nin kadrosuna katılacağı iddia edildi. Marca gazetesi, sponsorluk için 225 milyon Euro ödeyen Santander'in, Renault'nun pilotu Alonso ile de anlaşma sağlandığını yazdı. Sorriere della Sport ise, 'Alonso Tamam' başlığıyla verdiği haberinde, Alonso'nun artık Ferrari'nin yeni pilotu olduğunu duyurdu. Öte yandan Singapur Grand Prix'de Renault'nun kasıtlı olarak kaza yaptırdığı iddialarının ele alınacağı FIA Dünya Motor Sporları Konseyi toplantısı öncesi sunulan bir belge ortalığı karıştırdı.

ŞANTAJ ORTAYA ÇIKTI
Belgede, Renault'nun patronu Briatore'nun Brezilyalı pilot Piquet'nin babasına gönderdiği bir mektupta, Piquet'den kasıtlı olarak kaza yapmasının istendiği iddiası yalanlanıyor ve eski pilotunun 2010 sözleşmesi yenilenmediği için şantaj yaptığı ileri sürülüyor.