Geri adım yok

Ankara kulüpleri ile TFF arasındaki süreç Brezilya dizisi gibi. Dün Cemal Aydın, Kulüpler Birliği Başkanı Yıldırım ile TFF'ye gidip süre istedi, sonuç alamadı. PFDK da tedbire itirazı reddetti

Cumartesi 12.09.2009
Son Güncelleme: Cuma 11.09.2009
ABONE OL
Ankaragücü ile Ankaraspor krizinde kulüpler çözüm için herhangi bir adım atmazken, Futbol Federasyonu hukuki sürecin hızla işletilmesi için elinden geleni yapıyor. Brezilya dizisine dönen Ankara kulüplerinin gayri resmi birleşmesinde dün ilginç gelişmeler devam etti. Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun Ankaragücü ve Ankaraspor'a verdiği 3 günlük sürenin bitmesini takiben, iki kulüp TFF Hukuk Kurulu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Ankaraspor ile başkanı Ruhi Kurnaz, Ankaragücü ile başkanı Ahmet Gökçek ve son Genel Kurul'da görev alan 15 yönetici PFDK'ya sevk edildi. Hukuk Kurulu ayrıca Ankaraspor'un bugünkü Kayseri maçını da erteledi. Bunun üzerine Ankaragücü Onursal Başkanı Cemal Aydın dün Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki binasına gitti.

AYDIN, YILDIRIM'LA TFF'YE GİTTİ
TFF Başkanı Mahmut Özgener ve TFF'nin hukukçu yöneticisi Yunus Egemenoğlu ile biraraya gelen Aydın, Ankaragücü'ne ihlalleri kaldırması için tanınan sürenin uzatılmasını istedi. Aydın, bu süre zarfında Genel Kurul yapmalarının mümkün olmadığını söyledi. Ancak Özgener sürenin uzatılmasının söz konusu olamayacağını, Ankaragücü yönetiminin önce hemen istifa edip sonra Genel Kurul'a gitmesi gerektiğini belirtti. Öte yandan tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilen Ankaraspor tedbirin kaldırılması amacıyla hem Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na hem de Tahkim Kurulu'na başvurdu. PFDK yetkili olmadığını açıklarken, TFF Yönetim Kurulu'nun aldığı bu karara yapılan itirazı Tahkim Kurulu'nun bu sabah görüşmesi bekleniyor. Tedbir kalkarsa Kayserispor-Ankaraspor maçı yarın ya da pazartesi oynanabilecek.