Hangisi vuracak?

Derbide iki ezelin rakibin de en önemli silahları kuşkusuz hücum oyuncuları olacak. Bu akşam tüm gözler, G.Saray'da Baros'a, Beşiktaş'ta ise Mert Nobre'ye çevrilecek.

Cumartesi 12.09.2009 00:00
ABONE OL
BAROS
Geçen sezonun 16.haftasında Galatasaray'ın 4-2 galip geldiği maçta Ali Sami Yen Stadı'nda Beşiktaş'a iki tanesi penaltıdan toplam üç gol birden atan ve geçen sezonu 20 golle kral olarak tamamlayan Milan Baros, bu sezon ligde suskun... 2009-2010'da Avrupa Kupaları'nda rakiplerin filelere üç gol gönderen; ligde ise sadece üçüncü haftada yine Ali Sami Yen'deki Kayseri maçında iki gol atan Çek golcünün Beşiktaş karşısında patlama yapması bekleniyor. Baros, bugün gol atarsa 2 resmi maçlık gol orucuna son verecek.

NOBRE

Bu sezon yaşadığı sakatlıklar ve başarısız performansının paralelinde, suskunluğunu bir türlü bozamayan ve dört Süper Lig maçında henüz golle tanışamayan Mert Nobre ise Galatasaray karşısında siftah peşinde olacak. Ligde 2008-2009 sezonunu toplam 10 golle tamamlayan ve bu sezon dört maçta toplam 218 dakika forma şansı bulan Nobre'nin sadece bir asisti bulunuyor. Nobre bu akşam, hücum hattında sıkıntı yaşayan siyah-beyazlı takımın en önemli silahı olacak.

https://www.sabah.com.tr