"Kalitemi göstermek istiyorum"

Cumartesi 12.09.2009 17:11
ABONE OL
Gaziantep'te yayın yapan bir kanalın programına konuk olan Gaziantepspor'un yeni transferleri Linz ve Joginho iddialı konuştu.

Portekiz'in SC Braga takımından transfer edilen Avusturya Milli Takımı oyuncusu Roland Linz, Avrupa'dan sonra Türkiye'de kalitesini göstermek istediğini söyledi.

Beklentilerin büyüklüğünün farkında olduğunu dile getiren Linz, ''Fenerbahçe'yi çalıştıran Christoph Daum, eski hocamdı. Türk futbolunu biliyorum, bazı takımlarda oynayan arkadaşlarım var. Türk Ligi kaliteli bir lig. Buraya severek ve isteyerek geldim. En önemlisi bütün beklentileri karşılamayı ümit ediyorum'' diye konuştu.

Bir çok takımda forma giydiğini, daha önce Türkiye'ye milli takımla geldiğini anlatan Linz, şöyle devam etti:

''Burayı az çok biliyorum. Türkiye güzel bir yer. Şu ana kadar oynadığım kulüplerde başarılı olmaya çalıştım. Hedefim bundan böyle Gaziantepspor taraftarlarını coşturmak ve onlar için gollerimi sıralamak. Son dönemlerde milli takıma gidemedim. Buradaki performansımla hem takımıma katkı sağlamak, hem de yeniden milli takıma gitmeyi hedefliyorum. Bunu başarmak için elimden geleni yapacağım.''

''EKREM BAKLAVAYI ÇOK ÖVDÜ''
Forma giydiği bir çok kulübün Gaziantepspor'daki gibi tesisi ve imkanı bulunmadığını ifade eden Linz, ''Böyle güzel bir tesise sahip olan Gaziantepspor'un başarılı olmaması için hiçbir neden yok'' dedi.
Gaziantepspor'dan Beşiktaş'a transfer olan Ekrem Hayyam Dağ ile Avusturya Milli Takımı'ndan arkadaş olduklarını dile getiren Linz, ''Ekrem'le çok samimi arkadaştık. O da bana sık sık Gaziantep'i anlatırdı. Özellikle yemeklerinden bahsederdi, baklavayı çok övdü. Burada çok mutluyum'' ifadelerini kullandı.
Linz, taraftarların '12. adam' olduğunu belirterek, ''Onların vereceği destek çok önemli. Taraftarları tribünde görmek istiyoruz. Taraftarların benim için nasıl bir slogan üreteceğini merakla bekliyorum'' diye konuştu.

JORGINHO: ''TÜRKİYE BÜYÜK BİR VİTRİN''
Beşiktaş'a transfer edilen Tabata'nın yerine 10 numarayı giyecek olan 32 yaşındaki Brezilyalı Jorge Luis Jorginho ise Gaziantepspor'a gelmesinde en büyük etkenin eski takım arkadaşları olduğunu söyledi.
Jorginho, Türkiye'nin futbol açısından büyük bir vitrin olduğunu düşündüğünü belirterek, ''Türk futbolunun iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum ve buraya gelmekten çok mutluyum. Türk futbolunu tanıyorum'' dedi.
Kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğini dile getiren tecrübeli futbolcu, ''Teknik direktörümüz Coucerio, bir kaç ay önce beni aradı. Burayı anlattı, benimle birlikte çalışmak istediğini söyledi. Ben de hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Buraya gelmemde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Kimseyi mahcup etmeyeceğim'' diye konuştu.

Gaziantep'i çok beğendiğini ve burada kendini yeniden kanıtlamak istediğini dile getiren Jorginho, sözlerini şöyle tamamladı:

''Türkiye'de oynayan Brezilyalı eski takım arkadaşlarım var. Julio Cesar ile de şampiyonluklar yaşadık. Alex ve diğer arkadaşlarımla zaman zaman görüşüyorum. Kaliteli bir takım olduğumuz bir gerçek. Ben de görevimin bilincindeyim. Bana düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım. Jose Coucerio, Zeki ve başarılı bir teknik adam. Ona inandığım için buraya geldim.''