Ayağa kalkın

Hedefteki adam Denizli, futbolcularına seslendi: "Tüm sorumluluk benim. Ancak şunu unutmayın; bu takımı ayağa kaldıracak ve yine şampiyonluk havasına sokacak sizlersiniz"

Pazartesi 14.09.2009
ABONE OL
Beşiktaş, 3-0 kaybedilen Galatasaray maçının yaralarını sarmaya çalışırken, gözünü yarın Şampiyonlar Ligi'ndeki Manchester United karşılaşmasına çevirdi. Teknik direktör Mustafa Denizli ilk olarak, dün takımla 55 dakika süren bir toplantı yaptı. Derbi sonrası talebelerini evine göndermeyen Denizli, 55 dakikada oyuncularına şunları söyledi: "Sizi tebrik ediyorum. Galatasaray karşısında çok iyi mücadele ettiniz, çok iyi oynadınız. Ancak onlardan daha iyi oynamamıza rağmen yakaladığımız pozisyonları gole çeviremeyince, kaybettik. Bu pozisyonları derbide yakalıyorsan, atacaksın. Böyle maçlarda kaç pozisyon yakalayacaksınız ki... Atamıyorsan, işte böyle kazanamazsın."

"SORUMLULUK BENDE"
"
Tüm sorumluluk bende. Ancak şunu unutmayın; bu takımı yine ayağa kaldıracak, geçen seneki gibi şampiyonluk havasına sokacak yine bu ekiptir. Geçen sene yakaladığımız şampiyonluk havasını tekrar yakalamalıyız. Geçen sezon kötü günleri atlattık ve mutlu sona ulaştık. İnanın yine yaparız. Yeter ki geçen sezonki coşkuyu, havayı, arkadaşlığı ve kenetlenmeyi yine yakalayalım."

UNİTED'IN MAÇINI İZLEDİLER
Kurt hoca toplantıda rakipleri Manchester United'ın Tottenham'ı önceki gün 3-1 yendiği maçın sadece ilk yarısını oyuncularına izlettirdi. İkinci devreyi izletmeyen Denizli, "Maçın ikinci 45 dakikasını ve taktik analizini yarına (bugüne) bıkarız. Ama bu maçla ilgili bir şey söyleyeyim; böyle maçlar önemli bir şanstır. Böyle bir mücadeleyi kazanmak eleştirilerin önüne geçer. Çıkış maçımız olabilir. Geçen seneki eski havamızı, ruhumuzu böyle bir galibiyetle yakalayabiliriz. Onun için bilmenizi isterim ki bu maçı kazanmamız gerekiyor" diyerek toplantıyı bitirdi.