Eskişehirspor'da yüzler gülüyor

Pazartesi 14.09.2009 13:39
Güncelleme: Pazartesi 14.09.2009 13:40
ABONE OL
Turkcell Süp Lig'in 5. haftasında Gençlerbirliği ile deplasmanda 2 - 2 berabere kalan Eskişehirspor'da bir puan almanın mutluluğu yaşanıyor.

Lige bu sene iyi başlayan ve 5 maç'ta 3 beraberlik, 2 galibiyet alan Eskişehirspor'da, yüzler gülüyor. Kırmızı Şimşekler, ligdeki 3. deplasman maçında Gençlerbirliği karşısından bir puanla dönmeyi başardı.ıÜü Gençlerbirliği ile Ankara'da 2-2 berabere kalan Eskişehirspor, böylelikle yenilmezlik unvanını korumuş oldu. Geride kalan 5 haftada mağlubiyet yüzü görmeyen Eskişehirspor, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın ardından Lig'in 6. haftasına 9 puan ile 3. sırada girmeyi başardı.

TAKIMIN BAŞARISI YÖNETİMİ SEVİNDİRİYOR

Kulüp Basın Sözcüsü Rıza Zeydan, kendileri için büyük önem taşıyan zorlu Gençlerbirliği karşısından altın değerinde bir puanla döndükleri için mutlu olduklarını söyledi. Takımın gidişatının kendilerini bir hayli memnun ettiğini ve bu başarının her geçen gün giderek artacağını kaydeden Zeydan, "5 haftadır takımımız mağlubiyet yüzü görmüyor. Bundan çok memnunuz. Eksikliklerimiz olabilir ama daha iyi olacağız." dedi.

Takım olarak güçlü ve iyi bir ekip olduklarını dile getiren Zeydan, " Futbolcularımız ve teknik yönetimimiz çok değerli insanlardan oluşuyor. İnancımız ve gücümüz yerinde. Çalışkanız ve sırtımız kolay yere gelmez." diye konuştu.

Bu sene Eskişehirspor'un ligde daha iyi bir konuma geleceğini ve bunu kulüp olarak futbolcusundan yönetimine kadar herkesin inandığını kaydeden Zeydan, "Rehavete kapılmayacağız. Bugün için bile takıma izin vermedik. Hedeflerimizi maç maç yaklaşıyoruz. Evimizde maç kaybetmek istemiyoruz." ifadesini kulandı.

Zeydan, takımın bu başarısında emeği geçen futbolcu, teknik yönetim ve taraftara teşekkür ettiklerini de dile getirdi.