Sessiz dünyanın sessiz şampiyonu

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 15.09.2009 14:00 ABONE OL
Denizlili İşitme Engelli güreşci Onur Özcan, önceki senelerde kazandığı olimpiyat ve Avrupa şampiyonluklarının ardından, Tayvan'ın başkenti Taipei'de 2-17 Eylül 2009 tarihlerinde düzenlenen 21. İşitme Engelliler Yaz Oyunları'nda (Summer Deaflympics Games) 66. kiloda olimpiyat ikinciliğini kazandı.

Edinilen bilgiye göre, 60-66 kiloda Türkiye'yi temsil eden mili güreşçi Özcan, şampiyonada karşılaştığı üç rakibini de yenmeyi başardı. Finalde Portekizli rakibi Hugo Miguel'e son anda yenilen Özcan, olimpiyat ikincisi oldu.

Özcan, müsabakada Rusya Federasyonu, Bulgaristan ve Macaristan'dan rakiplerini yendi.
Şampiyon güreşçinin bu güne kadar, 3 Avrupa, 1 dünya ve 1 olimpiyat şampiyonluğu bulunduğu öğrenildi.

Halen İşitme Engelli Güreş Milli Takımı ile Tayvan'da olan Onur Özcan'ın babası Halil Özcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun olimpiyatlarda elde ettiği dereceden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Oğlunun Denizli halkına verdiği sözü tuttuğunu dile getiren Özcan, 1 yıldır bu olimpiyatlara çalıştığını ifade ederek, ''Onur son derece kısıtlı imkanlarla bu şampiyonaya hazırlandı. Yaklaşık bir yılı aşkın bir süredir sıkı bir çalışma temposu içine girdi ve sonucunda ülkemize ve Denizli'ye olimpiyat derecesi armağan etti.''

BUGÜN NELER OLDU