"Kulüp satılabilir"

Salı 15.09.2009 11:06
Güncelleme: Salı 15.09.2009 11:18
ABONE OL
Ankaraspor Kulübü Başkanı Ruhi Kurnaz, Futbol Federasyonu'nun Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) ve ardından Tahkim Kurulu'ndan çıkacak kararı beklediklerini söyledi.

Ruhi Kurnaz, Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmelerinin ardından, buradan çıkacak kararı Tahkim Kurulu'na taşıyacaklarını kaydetti.

Tahkim Kurulu'nun kararına göre hukukçuların işlem yapacağını dile getiren Kurnaz, ''Bununla ilgili olarak yabancı bir hukukçuya konuyu verdik. Federasyonun kurullarından çıkacak karara göre işlem yapılacak'' dedi.

ANKARASPOR SATILABİLİR

Ankaraspor'un bir anonim şirket olduğunu anımsatan Kurnaz, takımın satılmasına da sıcak baktıklarını dile getirdi.

İyi bir teklif olması durumunda takımı satabileceklerini kaydeden Kurnaz, ''Federasyonun prosedürlerini uygulayabilecek birileri olursa satabiliriz. Turkcell Süper Lig'de takımı olmayan bir kent veya olan kent fark etmez. Takımın satılmasıyla ilgili görüşmelerimiz var. Ancak biz henüz şirketin mali açıdan değerini çıkarmadık. Ayrıca alacak kişi sadece futbolcu olarak mı değerlendirecek ya da şirket olarak mı alacak buna bakmamız gerekiyor'' diye konuştu.