Williams'tan ölüm tehdidi

  1. Haberler
  2. Spor
Salı 15.09.2009 10:07 ABONE OL
Teniste sezonun 4. ve son ''Grand Slam'' mücadelesi olan 129. ABD Açık Turnuvası'nda, tek bayanlar yarı finalinde Clijsters'e 6-4 ve 7-5'lik setlerle 2-0 yenilen 2 numaralı seribaşı Serena Williams, maçın ikinci setinde kendisini uyaran çizgi hakemine karşı ''tehditkar tavır ve konuşmaları'' nedeniyle 10 bin dolar para cezası aldı.


Turnuva direktörü Jim Curley, AP Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, turnuva yarı finalisti olduğu için Williams'ın kazandığı 350 bin doların 3'te 1'ine bile denk gelmediği için tenisseverlerin tepkisine yol açan söz konusu cezanın, bununla kalmayacağını, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Curley, çizgi hakemini ''ölümle'' tehdit ettiği iddia edilen Williams'ın, ses kayıtları dinlendikten sonra suçlu bulunması halinde, turnuvadan elde ettiği para ödülünün neredeyse tamamına yakını kadar daha para cezasına çarptırılacağını ifade etti.

WTA Tour'un Başkanı ve CEO'su Stacey Allaster da ABD'li tenisçinin bu hareketini, ''uygunsuz ve amatörce'' olarak tanımladı.

Öte yandan, Serena Williams'a, maçın ilk setinde raketini kırması nedeniyle de 500 dolar para cezası verildi.

OLAYLI SET

Maçın ikinci setinde durum 6-5 iken, 12. oyunda 15-40 geride olan Serena Williams, hatalı ilk servisinden sonra, ikinci servisinde de ayağıyla ''çizgi ihlali'' yapınca, kendisini uyaran çizgi hakeminin üzerine yürüyüp, onu tehdit etmişti.

Turnuva başhakeminin, korta gelip kendisiyle bir süre konuşmasının ardından, ani bir hareketle raketini bırakan Williams, rakibinin elini sıkmış ve maçtan çekilmişti. Williams'a, hakem kararıyla 1 ceza puanı eklenirken, bu kararla Clijsters da maçın galibi ilan edilmişti.

Öte yandan, Williams, maçın ilk setinde de kaybettiği bir puan üzerine sinirlenmiş ve raketini kırmıştı.
BUGÜN NELER OLDU