Başbakan geliyor

Basketbol Federasyonu Başkanı'nı arayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan "Şampiyon olacağınıza inanıyorum. Yarı final maçında takımın yanında, Polonya'da olacağım" dedi

Çarşamba 16.09.2009
Güncelleme: Çarşamba 16.09.2009
ABONE OL
Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda tarih yazan 12 Dev Adam'a devletin zirvesinden destek geldi. Sırbistan'ı yenerek çeyrek finale kalmayı garantileyen Basketbol Milli Takımımız yarı finale kaldığı takdirde Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Tayyip Erdoğan, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ile bazı bakan, milletvekilleri ve bürokratlarla Polonya'ya çıkarma yaparak 12 Dev Adam'a destek olacak.

* TÜRKİYE - SIRBİSTAN MAÇI FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

* TÜRKİYE - İSPANYA MAÇI FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

* TÜRKİYE - LİTVANYA MAÇI FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

* TÜRKİYE - BULGARİSTAN MAÇI FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

* TÜRKİYE - POLONYA MAÇI FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


"ŞAMPİYON OLACAĞIZ"
Başbakan Erdoğan, ay-yıldızlıların çeyrek finali garantiledikleri Sırbistan galibiyeti sonrası Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'i telefonla arayarak kutladı. Başbakan Erdoğan, Demirel'e "Finale kalacağınıza ve şampiyon olacağınıza inanıyorum. Bugüne kadar aldığınız sonuçlar bunun göstergesi. Göğsümüzü kabarttınız. Türkiye'yi sevince boğdunuz. Yarı finalde mutlaka yanınızda olacağım. Finale kalacağınıza inanıyorum ama final maçı yapacağınız tarihte programlanmış ABD gezisi var. Yine de gelmeye çalışacağım. Hepinizi kutluyorum" dedi. Turgay Demirel de "Sayın Başbakanım, bize moral ve güç verdiniz. Bu inançla size şampiyonluk sözü veriyoruz" yanıtını verdi.