Gurur yaşatmaya devam edeceğiz

Çarşamba 16.09.2009
ABONE OL
Wroclaw'da 3'te 3 yapan, Lodz'daki maçlarında da İspanya ve Sırbistan'ı art arda devirerek dünyanın gündemine oturan Basketbol Milli Takım oyuncuları, Türk halkının gururu olmaya devam edeceklerini söylüyorlar. Sırbistan maçının kahramanı Kerem Tunçeri, Hidayet'in sakatlığına rağmen kazandıklarına dikkat çekerek, "Kaptanımız sakat sakat oynuyor. O sahada olduğu zaman kendimizi güvende hissediyoruz. Biz de bıkıp usanmadan savunma yapıyoruz. Slovenya ile liderlik için oynayacağız. Galibiyetten başka düşüncemiz yok" dedi.

'BAYRAM HEDİYESİ OLACAK'
Sırbistan önünde double double yapan Ersan ise, "Slovenya'yı yenmek için sahaya çıkacağız. Çeyrek finalde kim gelirse gelsin fark etmez. İyi savunma yapıyoruz. Herkes kadar güçlüyüz" diye konuştu. Hidayet ise gerektiği anda Milli Takım için risk almaya devam edeceğini kaydederek, "Slovenya'nın ardından çeyrek finali de geçerek halkımıza bayram hediyesi vermek istiyoruz" dedi.

SIRA KATOWİCE'DE
Harun Erdenay, Orhun Ene, Hidayet, Kerem ve Ömer Onan, Milli Takım'ın başarısı için Polonya'da ter döküyor. Kimi oyuncu, kimi koç, kimi de menajer olarak... Bu beş isim, 2001'de Türkiye'de organize edilen,12 Dev Adam'ın ikinciliği ile noktalanan Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takım'ın as oyuncuları olarak forma giymişti. Basketbolun 5 yaşayan efsanesi "Şimdi sıra Katowice'deki finallerde... 2001'de aynı ekip olarak, Avrupa ikincisi olmuştuk. Gönül isterki, Katowice'den şampiyon dönelim" diyorlar.