Twente'yi çözdü!

"İlk hedefimiz lig şampiyonluğu" diyen teknik direktör Daum, Fenerbahçe'nin Avupa Ligi'ndeki ilk rakibi Twente'nin kodlarını çözdü ve futbolcularına aktardı: "Oyun disiplininden asla kopmamalıyız"

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 16.09.2009 ABONE OL
UEFA Avrupa Ligi'nde yarın Hollanda ekibi Twente ile gruptaki ilk maçına çıkacak Fenerbahçe'de teknik direktör Daum'un Hollanda ekibini kura sonrasında yakın takibe aldığı ve uzun bir rapor hazırladığı öğrenildi. Oğlu Marcel ve yardımcılarıyla birlikte Twente'nin oynadığı maçları izleyen Alman teknik adam, yarınki 90 dakikayı "Sistemler çarpışması" olarak değerlendirdi. Samandıra'da futbolcularıyla dün akşam idmanı öncesi biraraya gelen Daum'un Hollanda ekibi için şu uyarılarda bulunduğu öğrenildi:
1-Twente tipik bir Hollanda takımı. Sistemlerinin dışına çıkmıyorlar.
Bizim oyun disiplininden kopmamız lazım. Aksi takdirde bundan faydanlanırlar.

N'KUFO ÇOK DİNAMİK

2-Bütün Hollanda takımları skora bakmadan ezberledikleri oyunu oynarlar. Biz karşılaşmanın başında iki farkı yakalasak bile oyundan kopmayacaklarını biliyorum. 90 dakika boyunca biz de maç 0-0 gibi oynamalıyız.
3-Forvetleri N'Kufo ilerleyen yaşına rağmen çok dinamik. Ona çok dikkat etmeliyiz.
4-
Avrupa Ligi'ne iyi başlamalıyız. Taraftarın desteği en büyük artımız olacak. Sahamızdaki ilk maçı kazanırsak kalan 5 maça da moralli gideriz.

Daum 'sarı'lara kızdı

Fenerbahçe Teknik Direktörü, FB TV'de "Daum İle Teknik Analiz" programına katıldı. Süper Lig'e yaptıkları iyi başlangıçı Avrupa Ligi'nde de sürdürmek istediklerini söyleyen Daum, Emre'nin maçta oynayabilecek olmasının güzel bir durum olduğunu, elinden ameliyat olan Önder'in forma giyemeyeceğini, Carlos'un durumunun ise belli olmadığını belirtti. Bursaspor maçında 6 oyuncunun sarı kart görmesi için Daum, "Tüm oyuncularımızla konuşacağız, daha disiplinli olmak gerekiyor. Başarılı olmak için disiplin çok önemlidir'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU