"Sponsor şampiyonu olduk"

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 17.09.2009 10:22 ABONE OL
Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, ''Biz, projelerimizle basında yer bulmamız neticesinde sponsor şampiyonu olduk'' dedi.

Murat Özmekik, projeleri sayesinde sponsor bulmada zorlanmadıklarını, çalışanın her zaman karşılığını alacağını söyledi.

Özmekik, bu projeleri üretmek için rutin çalışmalarını aksatmadıklarını ifade ederek, ''Rutin faaliyetlerimizdeki görevlerimizi yerine getirdikten sonra sürekli projeler üreterek, hem badmintonu kitlelere yaymak, hem de Türk insanına spor yapma alışkanlığını kazandırmak istiyoruz. Biz her ne yapıyorsak, Türk sporu için yapıyoruz. Amacımız yeni projeler üreterek, spora ve sporculara katkı sağlamak. Kimse zannetmesin ki badminton federasyonu işini gücünü aksatarak, bu işlere zaman ve kafa harcıyor. Biz, bu projelerimiz ve çalışkanlığımız sayesinde basında yer bulmamız neticesinde sponsor şampiyonu olduk'' diye konuştu.

2012 LONDRA OLİMPİYATLARI İÇİN 2 ÇİNLİ DENENİYOR
Murat Özmekik, kısa sürede büyük başarılara imza attıklarını, ancak yetiştirdikleri sporcularda bazı engellere takıldıklarını vurguladı.

Özmekik, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Sporcuyu küçük yaşta alıyoruz ve yetiştiriyoruz. Daha sonra o sporcu üniversiteyi kazanınca kredi yurtlardan aldığı millilik bursunun kesilmemesi için okula ağırlık vermek zorunda kalıyor ve spordan kopuyor. Bir sporcu o kadar kolay yetişmiyor. Olimpiyatlarda ise bir sporcunun başarılı olması uzun ve ciddi çalışmalar gerektiriyor. Maalesef biz sporcularımızı elimizde tutamıyoruz. Bu nedenle de kısa sürede olimpiyatlarda başarıyı yakalamak bakımından, badmintonda dünyanın en iyisi olan Çin'den 2 sporcu getirdik. Erkek sporcu Zhou Jun Xuan ile bayan sporcu Li Shuang, şu anda Keskin'deki kamp eğitim merkezimizde çalışmalarını antrenörler yönetiminde sürdürüyorlar. Çinli sporculara oturma izni almak için başvuruda bulunduk. Ancak vatandaşlık işlemleri için 1 ay sonra yapılacak uluslararası bir turnuvada elde edecekleri başarıya göre hareket edeceğiz.''

Özmekik, badminton federasyonunun sürekli projeler üreterek Türk sporuna ve sporcusuna katkı sağlamaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU