"Türk futbolu geriliyor"

Perşembe 17.09.2009 14:20
Güncelleme: Perşembe 17.09.2009 14:21
ABONE OL
Federasyonun eski başkanı, yaşanan son olaylarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Goal.com'un haberine göre, Türkiye Futbol Federayonu'nun eski başkanı Haluk Ulusoy, yöneticilik yaptığı dönemde birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarıyla, İbrahim Usta'nın verdiği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Ulusoy, "Türk futbolu giderek geriliyor. Bu gidişle, bizim dönemimizde yaşanan başarıları yaşamak artık mümkün olmayacak. Gerçi bu Federasyon hakkında konuşmak istemiyorum. Sonuçta ben de bu görevi yaptığım için, çekilen zorlukları bilirim. Bu yüzden ağzımı açmak istemiyorum" dedi.

Sözlerine devam eden eski başkan, "Ancak elimizi ayağımızı tam olarak çekmiş değiliz. Uzaktan da olsa takip ediyoruz. Gerektiği zaman müdahele etmesini de biliriz. Kenara çekildik, olanları buradan gözlemliyoruz. Futboldan kopmamız mümkün değil. Ben Türk futboluna hayat verdim. Gerilemesine seyirci kalmak beni çok üzer" diye konuştu.

Ankaraspor'un küme düşürülmesine de değinen Ulusoy, "Türk futbolu için bugüne kadar yorum yapanlar eğer vicdan sahibi iseler, bugün de çıkıp yorum yapmak durumundadırlar. Atamayla gelen bir Federasyon'a evet demek de kulüplerin hatasıdır. Herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli" diyerek sözlerine devam etti.