Vur vur inlesin

  1. Haberler
  2. Spor
Perşembe 17.09.2009 ABONE OL
Lige fırtına gibi başlayan, Honved ve Sion'u eleyerek Avrupa Ligi'ne merhaba diyen F.Bahçe, gruptaki ilk maçında Twente'yi konuk ediyor. Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki karşılaşmanın başlama saati 22:05

Rijkaard yönetiminde bu sezon 11 maçta 9 galibiyet, 2 beraberlik alan, namağlup Galatasaray, Avrupa Ligi grup ilk maçında saat 20:00'de Atina Olimpiyat Stadı'nda Panathinaikos'a konuk oluyor.

MAÇ TWENTE KALESİNDE OYNANACAK
Rakibe pres yaparak sahalarına hapsedeceklerini belirten Fenerbahçe Teknik Direktörü
Daum, "Maçı Twente kalesinde oynamak istiyoruz. Kontratak yemememiz lazım" dedi

Avrupa Ligi'ndeki ilk sınavı öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen Daum, Twente'yi mağlup ederek Avrupa maratonuna iyi bir başlangıç yapmak istediklerini ifade etti. İşte Alman hocanın açıklamaları: "Rakibimiz iyi bir takım. Genç futbolcular yetiştiren ve yurt dışına satan bir kulüp. Güçlü bir rakip. Oynadıkları sistem 4- 3-3, zaman zaman 4-5-1 oynayabiliyorlar. Bizim hedefimiz baskı yapmak, maçı Twente'nin kalesi önünde oynamak. Ancak kontratak yememek için dikkatli olmalıyız." "Kupayı kazanırız'' demek için çok erken olduğunu kaydeden Daum, "Hiçbir zaman büyük konuşmak istemiyorum, ama az da konuşmak istemiyorum. İlk hedefimiz grupları geçmek. Şu anda 'Kupayı kazanabiliriz' demek spekülasyondur. Bunun için çok erken. Çünkü Şampiyonlar Ligi'nden gelecek takımları bilmiyoruz'' ifadesini kullandı.

PANATHİNAİKOS BİZDEN ÇEKİNSİN
Yunan ekibinden daha kaliteli bir kadroya sahip olduklarını belirten Üstünel, "Kazanmaya gidiyoruz" dedi

Galatasaray Futbol Şubesi Sorumlusu yönetici Haldun Üstünel, Atina yolculuğu öncesinde şöyle konuştu: "Artık Avrupa'da ısınma turlarımız bitti, ciddi sınavlar başlıyor. Atina'da yapacağımız iyi bir başlangıç bizim grubu lider bitirmemezi sağlar. Rakibimizin bizden çekinmesi gerekiyor.
Biz rakibimizi düşünmüyoruz. Biliyoruz ki büyük bir taraftar desteği olacak. Maç, Atina Olimpiyat Stadı'nda oynanacak, ama Galatasaray'ın uluslararası tecrübeye sahip oyuncuları, taraftar desteği değil, sahaya koydukları performansla kendilerini gösterecektir. Biz inançla bu karşılaşmaya gidiyoruz. Panathinaikos'u yenecek güçteyiz''

BUGÜN NELER OLDU