"12 Dev Adam"a aile desteği

Cuma 18.09.2009 12:19
Güncelleme: Cuma 18.09.2009 12:20
ABONE OL

36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası Finalleri'nde çeyrek finalde bugün Yunanistan ile karşılaşacak (A) Milli Takım'a destek vermek için düzenlenen tura katılanlar, Polonya'ya gitti.


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu üyeleri, TBF yetkilileri, sponsor firmaların üst düzey yöneticileri, (A) Milli Takım oyuncularının aileleri ve basketbolseverlerin bulunduğu kafile, özel uçakla Polonya'ya hareket etti.

TBF Başkan Yardımcısı Metin Şahin, havalimanında yaptığı açıklamada, Yunanistan karşısında (A) Milli Takım'ın galibiyet alacağına inandığını ifade ederken, ''Yunanistan her ne kadar Avrupa basketbolunda iyi bir takım olsa da onları yenerek yarı finale yükselmek istiyoruz'' dedi.

Kafilede yer alan milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun eşi Banu Türkoğlu da çok heyecanlı olduğunu belirterek, ''Umarım uğur getiririz. Gerçi takımımızın uğura ve şansa çok ihtiyacı yok. Çok iyi mücadele ediyorlar ve ülkemizi gururlandırıyorlar. Biz de maçları izlerken ayrı bir heyecan duyuyoruz'' diye konuştu.
Kerem Tunçeri'nin eşi Tuba Tunçeri ise millilerin Yunanistan'ı yenip yarı finale çıkacağına inandığını ifade ederek, ''Televizyon başında bu kadar önemli milli maçları izlemek inanılmaz stresli. Çok heyecanlanıyoruz, ama takımımız şu ana kadar yaptıkları ile yaşadığımız stresin kat kat karşılığı verdi'' dedi.