Devlerin gözü kara

Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda bugün Yunanistan ile çeyrek finalde karşılaşacak A Milli Basketbol Takımımız'da "Kazanacağız" sözü dillerden düşmüyor. 19.15'teki maçı NTV naklen yayınlıyor

Cuma 18.09.2009
Son Güncelleme: Cuma 18.09.2009
ABONE OL
Slovenlere kıl payı kaybedince, Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Hırvatlar yerine, Yunanistan ile eşleşen 12 Dev Adam, bu eşleşmeyi çok da dert etmiyor. Bugün 19.15'te başlayacak kritik maç için Lodz'dan Katowice şehrine geçen ve akşam da basına kapalı bir idman yapan milliler son derece neşeli gözükürken, kaptan Hidayet Türkoğlu Yunanistan'dan çekinmediklerini söyledi. Hido, Slovenya'yı ellerinden kaçırdıkları için üzgün olduğunu belirterek, "İyi giden bir havamız vardı. Slovenlere karşı kötü başlamasak, o hava öyle devam eder, Yunanistan yerine, Hırvatlarla eşleşirdik. Ancak bazen iyi mücadele etseniz bile, maç son topa kalabiliyor. Sadece bir anlık bir eşleşme yaratabilecek bir şuttu. Girmedi, Yunanistan ile eşleştik. Ancak, biz de çok iyi takımız ve Yunanistan'dan çekinmiyoruz. Bugün çıkıp çatır çatır, yarı final için mücadele edeceğiz" dedi. Diğer oyuncular ise maç için şunları söylediler:

ÖMERONAN:Slovenya'yı 19 sayı geriden gelip, son saniye şutuyla elimizden kaçırdık. Aslında çok iyi bir performans sergiledik. Eğer madalya istiyorsak, mutlaka Yunanistan ve o güçteki takımları geçmeliyiz. Ben arkadaşlarıma çok güveniyorum. Yunanistan'ı yenip, yarı finale çıkacağımıza da inanıyorum.
ENDER ASLAN: Şunu net olarak söyleyeyim, Yunanistan'dan çekinmiyoruz. Biz rakiplerimizden değil, onlar bizden çekinsin. Rakipleri değil, madalya hedefimizi düşünerek, oynamamız gerekiyor. Buna konsantreyiz. Zaten kolay rakip diye bir şey yok. Herkes birbirini eleyecek güçte. Bugün Yunanistan'ı yenmek ve yarı finale çıkmak en büyük arzum. Başaracağımıza inanıyorum.
KEREM TUNÇERİ: Yunanistan da güçlü, biz de güçlüyüz. Sonucu bilemem ama şunu iyi biliyorum ki, sadece turu geçmek için oynayacağım."
ERSAN İLYASOVA:Hırvatlarla da eşleşsek kolay bir çeyrek final olmayacaktı. Yunanistan ile de zor bir maç yapacağız. Tabii ki kazanmak ve yarı finale çıkmak için oynayacağız.


https://www.sabah.com.tr