Şans ve kalite

Panathinaikos karşısında bazı pozisyonlarda şanslı olduklarını itiraf eden Galatasaray Yardımcı Antrenörü Johan Neeskens, "Ancak biz kaliteli bir takımız ve 3-1'lik galibiyeti hak ettik" dedi

Cuma 18.09.2009
Güncelleme: Cuma 18.09.2009
ABONE OL
Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara Panathinaikos galibiyetiyle başlarken, maçtan sonra teknik direktör Frank Rijkaard yerine yardımcısı Johan Neeskens basına konuştu. Karşılaşmaya iyi başladıklarını belirten Hollandalı çalıştırıcı, "Şanslıydık diyebilir misiniz?" şeklindeki bir soruya, "Bazı pozisyonlarda 'Şanslıydık' diyebiliriz. 3-0'dan sonra yorgunluktan dolayı bazı pozisyonlar verdik. Ancak tamamen şanslı değildik. Biz kaliteli bir takımız. Hak ettiğimiz 3-1'lik bir galibiyet aldık" yanıtını verdi. Futbolun hatalar oyunu olduğunu kaydeden Neeskens, "Son iki maça bakarsak 6 gol attık; sadece 1 gol yedik. Futbol hatalar oyunu. Biz de yaptık, rakip de yapacaktır. Zorlu maçlardan başarıyla çıktık" şeklinde konuştu. Milli Takım'a çok oyuncu verilmesine de değinen tecrübeli teknik adam Neeskens, "Kaliteli oyuncularımız var. Başka milli takımlara da futbolcular gönderiyoruz. 10 gün gibi süre onlarsız antrenman yapıyoruz" ifadesini kullandı.

ARDA VE ELANO YORGUN
Neeskens; Elano ve Arda'nın milli maçlardan yorgun döndükleri için 90 dakika oynatılmadığını ve ilerleyen dönemde birlikte de sahada olacaklarını vurguladı. Hollandalı yardımcı hoca, bu sezon 12 resmi maçtan 10'unu kazanmaları için ise, "Bunun sırrı yok, çok önemli bir istatistik. Bu şekilde devam edebilmek için çok çalışmalıyız, böyle de yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" diyerek sözlerini tamamladı.