UEFA logosuna protesto

F.Bahçeli taraftarlar, Twente maçına fazla ilgi göstermezken, üzerinde sarı-kırmızı UEFA logosunun bulunduğu bayrak, tribünlerce ıslıklandı

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 18.09.2009 ABONE OL
UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçlarına Twente ile başlayan F.Bahçe dün gece taraftarlarından umduğu desteği bulamadı. Özellikle kale arkası tribünlerde büyük boşluklar göze çarparken, 55 TL'lik fiyatı nedeniyle yönetim ile taraftarlar arasında gerginliğe neden olan ve kombinenin satılmadığı Migros Tribünü boş kaldı. Maç öncesi UEFA Avrupa Ligi'nin logosunun yer aldığı sarı ve kırmızı tondaki büyük boyuttaki bayrak orta alana serilince, ezeli rakip Galatasaray'ın renklerini hatırlattığı için ıslıklandı.

300 TWENTE TARAFTARI
Futbolcuları, sahada ısındığı sırada tek tek tribünlere çağıran taraftarlar, yaptıkları tezahüratlarla maç öncesi oyunculara moral vermeye çalıştı. Karşılaşmayı 300 kadar Twente taraftarı da takip etti.

Başbakan Erdoğan Şükrü Saracoğlu'nda

Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi'nde gruptaki ilk maçını izleyenler arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da vardı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de mücadeleyi Fenerbahçe Başkanı Yıldırım ile izledi.