Beşiktaş tarih yazdı

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 20.09.2009 08:59 ABONE OL
Beşiktaş, BJK İnönü Stadı'nda Kayserispor'a yenildi, ligdeki kötü gidişini sürdürdü. Siyah-beyazlılarda gol orucu tam 462 dakikaya ulaştı. Kara Kartal, karşılaşma boyunca Bobo, Tello, İbrahim Kaş ve Fink ile bulduğu net pozisyonları gole çeviremedi. 86'da Nihat'ın bir şutunda top direkten döndü.


ALİ GÜLTİKEN: Kaybedilen sezon (SABAH)


Beşiktaş'ın şampiyonluğu kazandığı günün akabinde başlayan süreç, siyahbeyazlıların dengesini bozdu. Burada hem başkanın transfer saçmalıkları, hem de hocanın ayrılma kararı ile belirlenen gündem, sıkıntıların başlangıcı oldu.

Çünkü Beşiktaş şampiyonluğundan, oyuncularından, başarısından bahsedilmek yerine bunun dışında bambaşka gündemler ve tartışmalarla sezona başladı. Buna bir de transferde yapılan yanlışlar, hatalar ve tartışmalar eklenince, Beşiktaş Futbol Takımı sahadaki icraatlarıyla değil, diğer gündemlerle konuşulur hale geldi. Ayrıca bunlara oyuncuların sakatlığı, formsuzluğu ilave oldu. Mustafa Hoca'nın oyuncu tercihlerindeki kararları da tüm bunların üzerine tuz-biber oldu.

Girilen pozisyonlarda şans Beşiktaş'ın yanında değildi. Ancak sonunda işin acı gerçeği, Beşiktaş bu maçı kaybederek ligdeki şampiyonluk hayallerini, belki de ikincilikle gelebilecek Şampiyonlar Ligi şansını da yitirdi. En önemlisi de camiasının güvenini ve desteğini kaybetti.

AHMET ÇAKAR: Cangele'yi de alın! (SABAH)

Beşiktaş, maalesef tarih yazıyor. Çok başarılı bir sezondan sonra hiçbir sezon böylesine kötü başlamamıştı.

Beşiktaş'ın iyi oynayıp kazanamadıkları var. Yine iyi oynayıp amatörce yapılmış defans hatalarından yenilen goller vardı. Ama dün gece her şey çok farklı geçti.

Ve kenarda bir teknik adam. Adı Mustafa Denizli. Beşiktaş'ın papatya falına bakıyor. Hafta içinde Bobo fırçayı çekiyor; takıma giriyor. Nobre'yi oynatmıyor, baktı pabuç pahalı; onu da oynatıyor. Yumuşak karın Holosko. Çocuk sessiz sedasız oturunca ilk kesilen o oluyor.

Sözüm ona Türkiye'nin en iyi forvet hattı Beşiktaş'ta. Ama atılan gol sayısına bakın. Daha da üzücüsü girilen gol pozisyonlarını hesaplayın. Durum gerçekten çok vahim.
Bu takım giderek kazanmayı unutuyor. Bu sezon sekizinci resmi maçı; galibiyet sayısı sadece bir tane. En vahimi de bu!

TURGAY DEMİR: Eyyamcı Bünyamin (FOTOMAÇ)

Bünyamin Gezer gibi bir hakem, futbol oynamak isteyenle, zaman çalmak için her türlü dalavereyi yapan takımı ayırt edemiyorsa bu ülkede futbol bitmiş demektir. Bir taç atılacak, hakem üç Kayserili oyuncuya tek tek ricada bulunuyor, hepsi bir başkasını gösteriyor. Komedi filmi gibi. Çakarsın sarı kartını bak üçü birden topun üzerine atlıyor mu, atlamıyor mu?

Tribünleri ve rakibi tahrik etmek için her yolu denedi. Maç golsüz devam ederken zaman hırsızlığına soyunanlar öne geçtikten sonra iyice abarttılar. Yere yatan kalkmadı. Bünyamin Gezer bu numaraları yemeye dünden razıydı. Göz yumdu. Hak yedi. Helal olsun...

METE DÜREN: Bir acayiplik var! (FOTOMAÇ)

Takımda eksik yok, geçen seneden fazlası var, futbolcuların kondisyonları yerinde, hırs var, mücadele var, iyi niyet var ama şans da yok gol de yok.

Ceza sahası etrafında hızlı, araya paslarla atılan toplar bir de bu sürat ve telaştan kaybedilince cılız da olsa gelen Kayseri atakları tehlikeli bile oldu ve bunlardan biri de gol oldu.

Bu aşamada Ümraniye'de yalnız onlar var, ne yönetim ne seyirci ne de başka bir unsur. Bu günlerden silkinmek ve güçlenerek çıkmaktan başka bir çare kalmadı, bunu futbolcuların artık görmeleri gerekiyor.

GÖKHAN DİNÇ: 'Yere yatsana' Gezer (FOTOMAÇ)

Mustafa Denizli'nin kadro tercihini eleştiren yazılar güne damgasını vuracak. Artık alışmak lazım. Denizli'nin kafasında sadece sekiz kişinin yeri garanti. Diğerleri maça ve rakibe göre değişken. Galatasaray ve Manchester United maçındaki kadrolardan farklı bir kadro ve sistem vardı dün sahada.

Zaman veya EMEK çalarak değil. Bu mantalite çok eskilerde kaldı. Bu anlayışla büyük takım olmayı hedefleyen Kafkas da asıl amacının ne olduğunu bizlere net olarak gösterdi. Hocam senin futbolcuların böyle oynamaya devam edersen sadece kendi şehrinde büyük olursun.