Bu sevda bitmez

Doludizgin başlayan G.Saray&Rijkaard aşkı evliliğe gidiyor! Adnan Polat ve yönetimi Hollandalı teknik adam ve ekibine 4 yıllık yeni sözleşme önerdi

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 20.09.2009 ABONE OL
Feldkamp, Skibbe ve Bülent Korkmaz'da büyük hayal kırıklığı yaşayan, Rijkaard ile hedefi 12'den vuran Galatasaray yönetimi, Hollandalı teknik adama 4 yıllık yeni sözleşme sunmaya hazırlanıyor. Bu sezon oynadığı 12 resmi maçta 10 galibiyet, 2 beraberlik olan Galatasaray'a geldiği ilk günden beri Florya'nın havasını değiştiren Rijkaard ve ekibiyle uzun yıllar çalışmak isteyen Adnan Polat ve yönetimi, 4 yıllık yeni sözleşme önerecek. Haziran ayında Rijkaard ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme yapan sarı- kırmızılı yönetim, Hollandalı teknik adam ve yardımcısı Neeskens'e gelecek sezondan itibaren geçerli olmak üzere son yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıllık yeni kontratı imzalatmak için harekete geçti. Florya'da alt yapıda yapılması planlanan revizyon için Rijkaard'ın uzun yıllar Galatasaray'ın başında kalması gerektiğini düşünen Başkan Adnan Polat'ın "Rijkaard, Barcelona'da 5 sezon çalıştı. Bizim de bu istikrarı örnek almamız lazım. Kurduğumuz takım gelecek vaadediyor. Rijkaard ve ekibinin profesyonelliği Florya'nın havasını değiştirdi. Bu birlikteliği uzun yıllar devam ettirmemiz lazım" dediği öğrenildi.

RİJKAARD'IN TAZMİNAT JESTİ
Galatasaray yönetimiyle başta Başkan Adnan Polat ve yönetici Haldun Üstünel ile olmak üzere sıcak ilişkiler içinde bulunan ve sarı-kırmızılı camiaya 3 ay içinde adapte olan Frank Rijkaard'ın da uzun vadeli sözleşme teklifine sıcak baktığı öğrenildi. Öte yandan Hollandalı teknik adamın Haziran ayında imzalanan sözleşmesine "Görevden alındığı takdirde tazminat ödenir" maddesini koydurtmadığı ve bu kararıyla Galatasaray yönetiminin ilk günden hayranlığını kazandığı da gelen haberler arasında.

BUGÜN NELER OLDU