Beşiktaş'ta kazan kaynıyor

Pazartesi 21.09.2009 13:00
Güncelleme: Pazartesi 21.09.2009 13:02
ABONE OL
Turkcell Süper Lig'de Cumartesi günü oynadığı maçta Kayserispor'a evinde 1-0 yenilerek büyük yara alan ve tarihinin en kötü sezon başlangıçlarından birisini yaşayan Beşiktaş'ta kazan iyice kaynıyor.

Turkcell Süper Lig'in ilk 6 haftasında 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan ve bu maçlarda sadece 3 gol atabilen Beşiktaş'ta kötü gidişat camiada taşları yerinden oynatırken, hafta sonu Kayserispor maçından önce yaşanan bir olay Siyah-beyazlı taraftarlar arasında son günlerin en çok konuşulan olayı oldu.

Geçtiğimiz sezonun çifte kupalı şampiyonu Beşiktaş'ın bu sezon ligde kötü başlamasının ardından yaklaşan seçimler öncesi Başkan Yıldırım Demirören'i devirmek isteyen muhalefet hemen harekete geçti. Son dönemde medyada başkan adaylarının isimleri sıkça yer almaya başlarken özellikle Kayserispor yenilgisinin ardından yönetim içinden Asbaşkan Levent Erdoğan'ın hem Başkan Demirören'i hem de Mustafa Denizli'yi istifaya çağırması kulüp içerisinde kılıçların iyice çekildiğini ortaya koydu. Ancak geçtiğimiz gün yaşanan bir olay Siyah-beyazlı taraftarlar arasında son günlerin en çok konuşulan olaylarından birisi oldu.

Kayserispor maçını izlemek üzere Cumartesi günü iftardan sonra Üsküdar'dan Kabataş vapuruna binen Siyah-beyazlı yaklaşık 20 kişilik bir taraftar grubu tezahüratlar eşliğinde yolculuklarını sürdürdüler. Ancak grup Kabataş'a indiği sırada yanlarına yaklaşan iyi giyimli 1.80 boylarında siyah saçlı bir kişi taraftar grubuna yaklaşık 200 adet Kayserispor bilet vererek gruptan maçta 'Demirören istifa' diye bağırmalarını istedi.

Taraftarlar şaşkınlıklarını gizleyemezken gizemli kişi hızlı bir şekilde taraftarların yanından uzaklaştı. Kayserispor karşılaşması sırasında kapalı tribünden başlayan tepkilere daha sonra numaralı tribün dahil olmuş ve yönetimi istifaya çağırmıştı. Ve ardından tüm stada yayılan istifa tezahüratları maçın sonlarına doğru ise ise şeref tribününün önünde toplanan kalabalık bir taraftar grubunun tepkisiyle doruğa çıkmıştı.

Bu arada Beşiktaşlı taraftarlar arasında yapılan bir araştırmada taraftarların büyük bir çoğunluğu Yıldırım Demirören'in Ocak ayında yeniden başkan adayı olmamasını isterken, Mustafa Denizli'nin ise en azından devre arasına kadar takımın başında kalmasını istedikleri ortaya çıktı.