Minderde müjde

FILA, 2012 Londra Olimpiyatları öncesi en önemli baraj niteliği taşıyan 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nın İstanbul'da yapılmasına karar verdi

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 21.09.2009 ABONE OL
Danimarka'nın Herning kentinde bugün başlayacak Dünya Güreş Şampiyonası öncesi gelen bir haber, çifte bayram sevinci yaşattı. Dünya Güreş Federasyonları Birliği (FILA), dün yaptığı takvim toplantısında, 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nın İstanbul'da yapılmasına karar verdi. 2012 Londra Olimpiyatları öncesi en önemli baraj niteliği taşıyan ve olimpiyat oyunlarına katılacak sporcuların büyük bölümünün belirleneceği bu şampiyona, İsveç, Çin, Kanada ve ABD gibi diğer aday ülkelerin arasından sıyrılan Türkiye'ye verildi. FILA yöneticilerinin, son yıllarda gerçekleştirilen önemli organizasyonlardaki başarıları dikkate alarak, Türkiye'yi seçtiği bildirildi. Herning'de bayramlaştıkları sırada bu haberi alan Türk kafilesi, adeta ikinci bayram sevincini yaşadılar.

'HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN'
Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, bu haberin bayramı ailelerinden uzak geçirmelerinin yarattığı burukluğu unutturduğunu ifade ederek, "2012 Olimpiyatları öncesi böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmak çok önemli. Hepimize hayırlı olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU