"Herhalde stat ışığı yetersiz kaldı"

Galatasaray Kulübü Futbol Şube Sorumlularından Haldun Üstünel, Kasımpaşa ile yaptıkları dünkü karşılaşmada Ali Güneş'in topa eli ile müdahale ettiği pozisyonu esprili bir şekilde değerlendirdi.

Salı 22.09.2009 15:51
ABONE OL
Lig TV'ye açıklamalarda bulunan Üstünel'e, karşılaşmanın hakemi İlker Meral'ın pozisyonu görememesinin sorulması üzerine, esprili bir şekilde, ''Herhalde stat ışığı yetersiz kaldı, karanlıktan dolayı göremedi'' cevabını verdi.

Üstünel, sarı-kırmızılı takımın ortaya koyduğunu performansın belirtilmesini üzerine de ''Bu konuda fazla konuşmak istemiyoruz. Nazar değmesini istemiyoruz'' dedi.

Kasımpaşa Kulübü'nün, maçta uyguladığı yüksek fiyatlı bilet politikasını da eleştiren Üstünel, ''Bu maç için uygulanan bilet fiyatı politikasını farklı değerlendiriyoruz. Galatasaray taraftarı için yapılan özel bir fiyat politikası olduğuna inandık. Galatasaray taraftarına gösterilen saygı unsurunun dışına çıkıldığını düşünüyoruz. Biz de onlara bu tarz bir muamelenin gösterilmemesi gerektiğine inanarak, yanlarına oturduk'' diye konuştu.

SİDAL: HAKEMİN ALEYHİMİZE VERDİĞİ KARARLAR YENİLMEMİZE NEDEN OLDU

Turkcell Süper Lig'de sahasında Galatasaray'a 3-1 yenilen Kasımpaşa'da, futbol şube sorumlusu Mehmet Süha Sidal, karşılaşmanın hakemi İlker Meral'in gösterdiği yönetimden dolayı mağlup olduklarını iddia etti.

Sidal, İlker Meral'in karşılaşmaya damgasını vurduğunu ifade ederek, ''8. dakikada Ali Güneş'in pozisyonunda vermediği penaltı ve kırmızı kartın etkisinde kalıp, karşılaşma boyuncu aleyhimize pek çok düdük çaldı. Maç 1-0 lehimize iken Keita'nın piste kadar uzattığı boks şovunu yardımcılarıyla birlikte izledi. Keita, kroşe yumruklarla Sancak'ı nakavt etti. Maalesef hakemin aleyhimize verdiği kararlar yenilmemize neden oldu'' diye konuştu.

Karşılaşmada Galatasaraylı futbolcuların yaptıkları faullerin görülmediğini ileri süren Sidal, şunları kaydetti:

''Herkes, Ali Güneş'e verilmeyen kırmızı kartı konuşurken, Emre Aşık'ın Azar'a arkadan yaptığı kasti harekete kimse bir şey söylemiyor. Direkt kırmızı kartlık pozisyonu kimse konuşmuyor. Ama ne şekilde olursa olsun takımızın ortaya koyduğu mücadele bize gurur vermiştir. Her geçen gün futbolumuzu daha ileri seviyeye getireceğiz. Herkes görecek ki Kasımpaşa, ligi iyi bir yerde tamamlayacaktır.''

Ligde yaptıkları 6 karşılaşmayı da yitirmelerine rağmen takımlarına olan inançlarının tam olduğunu anlatan Sidal, ''Maalesef eski futbolculara aşırı şekilde güvenmemiz ve teknik heyet seçiminde yaptığımız hata bizi bu günlere getirdi. Ama hızlı bir şekilde düzelme göstermekteyiz. Bu hafta Kayserispor ile yapacağımız karşılaşmadan sonra Ankaraspor maçını 'bay' geçip, milli takım arasına gireceğiz. Bu 3 haftalık arada toparlanacağız. Bu aradan sonra herkes yeni Kasımpaşa'nın ne olduğunu görecek'' ifadelerini kullandı.