Kulübeden gelen kara büyü

Kasımpaşa önünde ilk yarıyı geride kapatan G.Saray, Keita ve Nonda'nın oyuna girmesiyle coştu. Nonda 3 golle Paşa'yı bitirirken, Aslan ligde 6'da 6 yaptı; liderliğini sürdürdü.

Salı 22.09.2009
Güncelleme: Salı 22.09.2009
ABONE OL
Galatasaray tarifeyi hep 3'ten açtığı için, Kasımpaşa'nın hocasının "Galatasaray'ı yeneceğiz" beyanatını kimse ciddiye almıyor önce. Ama ilk düdük çalıp takımlar koşturmaya başlayınca pek de boş olmadığı anlaşılıyor bu iddianın. Nitekim bir kere Kasımpaşa Judo Takımı var Galatasaray'ın karşısında. Üstüne yorgun bir Galatasaray ekleniyor: Arda durgun, Sabri bitkin, Hakan Balta'nın yerine oynayan Caner'se bu maçta 'hiç ama hiç olmamış'lar hanesine yazılıyor. Yük göbeğe binince anlıyoruz ki ne Topal ne de Sarp'ın öyle bir yük kaldırma kabiliyeti yok. Buna rağmen çok mu uzak Galatasaray golden? Değil. Hatta 8'de Baros'un asistini Elano bomboş kalan kaleye yollarken Ali Güneş'in eli sahne almasa golü bulacak. Hakem hatta yan hakem Altı Nokta Körler Derneği'ne değil de 'iyi hakemler cemiyeti'ne üye olsa kırmızı kart üstü penaltıyla farka erken koşacak. Ama öyle olmuyor. Devamında bir de Kewell'ın yakaladığı nete Koray elle müdahale edip hakem yine 'yürüyelim arkadaşlar!' kararında bulununca gazı kaçık Galatasaray'ın cevabı 26'da Moritz'in attığı golü yemek oluyor. Galatasaray'ın bundan sonraki her zorlaması Kasımpaşa'nın sert oyununa takılıyor. Oyunun temposu ikinci yarıda Nonda ve Keita 'taze kan' olarak girince değişiyor. Kapanan Kasımpaşa'nın sahasına yığılan oyunda peş peşe gelen pozisyonlar 62'de Keita'nın asistiyle kaleciyi de çalımlayan Nonda tarafından ağlara yollanıyor. Gittikçe gerilen oyunda Galatasaray atmak, Kasımpaşa kaçmak isterken futbol karateye dönüşüyor. Galatasaray'ın zorlayıp da çözemediği kör düğümü 89'da Arda'nın asistiyle Nonda 'ilmek' haline getiriyor. Gerisi 90'da bu kez Keita'nın yardımıyla yine Nonda'nın ayağından geliyor. Oyun kalitesi olarak pek bir şey söylenemez ama uzun zamandır ilk defa hırsı bu kadar yüksek bir maç izletiyor iki takım da seyirciye. Kasımpaşa'nın 'elini kolunu sallaya sallaya' almaya niyetlendiği 1 puanı Galatasaray yine 3'le çarpıp 'altıda altı için lazım' diyerek evine götürüyor

GERİLİM İYİ GELİYOR
Keita, "1-0 geridesiniz ve zaten tansiyon yüksek.. Bazı şansları değerlendiremiyorsunuz, oyuna hakim olamıyorsunuz, topa hakim olamıyorsunuz ve bazen gerilim yükseliyor.. Bu beni konsantre eden şeylerden biri aslında" dedi. Maçta 2 asist yapan yıldız futbolcu, "Kimseyi küçük görmüyoruz ve her rakibimize saygı duyuyoruz.. Bu maçı zor diye nitelendirmek bence yanlış çünkü tüm maçlarımızın zor olacağını düşünüyorum" ifadesini kullandı.