Sıra Dünya Şampiyonluğu'nda

Kariyerinde Olimpiyat ve Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra bir çok başarılar bulunan milli halterci Nurcan Taylan, dünya şampiyonu olamamanın burukluğunu yaşıyor. Taylan, bu yıl dünya şampiyonluğu istiyor.

Salı 22.09.2009 11:01
ABONE OL
Milli sporcu Nurcan Taylan, 18-27 Kasım tarihlerinde Güney Kore'de gerçekleştirilecek Dünya Halter Şampiyonası'nın hazırlıklarını sürdürdüğünü söyledi.

Avrupa Şampiyonası'nın ardından ara vermeden Dünya Şampiyonası hazırlıklarına başladığını ve şu an iyi durumda olduğunu dile getiren Nurcan Taylan, ''Olimpiyat ve Avrupa şampiyonluğum var. Kariyerime Dünya şampiyonluğunu da katmak istiyorum'' dedi.

Şampiyonaya hazırlık için daha zamanın da bulunduğunu anımsatan Taylan, şöyle konuştu:

''Hazırlık için daha zamanım var. Ancak ben Avrupa Şampiyonası'nın ardından çalışmalara başladım. İyi bir hazırlık dönemi geçiriyorum. Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanmama rağmen çok fazla sevinemedim. Çünkü bu yıl Dünya Şampiyonası'nı hedef belirledim. Olimpiyat şampiyonluğumun yanı sıra Avrupa ve bir çok başarılarım var. Dünya Şampiyonası'nda ikinciliğim var. Bu nedenle kariyerime dünya şampiyonluğunu da ilave etmek istiyorum. Olmamasının burukluğunu yaşıyorum.''

Hissettiği burukluğu gidermek için şampiyonluğa odaklandığını kaydeden milli halterci, ''Hazırlıklarım şu an sorunsuz geçiyor. Rakiplerim Çinli sporcular. Şu an dünya klasmanında ilk sırada onlar var. Ben ikinci sırada bulunuyorum'' diye konuştu.

Şampiyonaya günde yaklaşık 4-5 saat çalışarak hazırlandığını ve kendisini fazla zorlamadığını anlatan Taylan, açıklamasını şöyle tamamladı:

''2008 Pekin Olimpiyatları'nda zorlamıştım ama ne yazık ki sakatlandım. Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası'na fazla zorlamadan hazırlandım ve iyi dereceler elde ettim. Dünya Şampiyonası'nda iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum. Şu an antrenmanlarda iyi sonuçlar alıyorum. Bunu devam ettirirsem madalyanın rengi sarı olabilir.''

Nurcan Taylan, bayramdan sonra milli takım kampının başlayacağını sözlerine ekledi.