'Aslan avcısı'ndan gol sözü

Çarşamba 23.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 23.09.2009 17:27
ABONE OL
Eskişehirspor'un Gineli golcü futbolcusu Souleymane Youla, Galatasaray maçında yine gol atacağını ve takımının Ali Sami Yen'den üç puanla ayrılacağına inandığını söyledi.

Geçen sezon Galatasaray'a karşı oynadığı iki maçta toplam üç gol atarak takımının iki karşılaşmayı da kazanmasında önemli pay sahibi olan Youla, Eskişehirspor Tesisleri'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Pazar günü Ali Sami Yen'de bir kez daha Galatasaray ile karşılaşacaklarını hatırlatan Souleymane Youla, "Bizleri güzel bir maç bekliyor. İkimizde iyi bir takımız. Ali Sami Yen'e puan almaya gidiyoruz. En az bir puanla İstanbul deplasmanındn döneceğimize inanıyorum. Ben bu maçta da gol atacağıma inanıyorum" dedi.

Youla, kendisine 'aslan avcısı' lakabının takıldığının anımsatılması üzerine, "Galatasaray'a karşı geçen sezonki iki maçta üç gol attım. İnşallah, bu maçta da gol atacağım. Sakatlığım geçiyor, inşallah maça kadar hazır olacağım ve Galatasaray'a karşı daha iyi bir futbol ve gol atmak için sahaya çıkacağım" ifadelerini kullandı.

Röportaj sonrası bir kameramanın kamerasını alıp görüntü çeken Souleymane Youla, "Ben kameraman olarak çalışayım, aylık ne kadar?" diye sordu. "Bin dolar" yanıtını alan Youla, "O zaman ben çalışmıyorum. Bin dolara kamera taşımam" karşılığını verdi. Youla, aylık ne kadar maaş istediğini soran gazeteciye ise, "En az 5 bin dolar" karşılığını verdi.