Becali bu kez kovamadı

Çarşamba 23.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 23.09.2009 12:57
ABONE OL
Teknik direktörleri medya önünde kovmasıyla tanınan Steaua Bükreş Kulübü başkanı Gigi Becali'nin başı bu kez ağrıyacağa benziyor. Becali, takımın geçtiğimiz hafta Moldova takımı Sheriff'le yaptığı maçın ardından İtalyan teknik adam Cristano Bergodi'yi kovduğunu açıklamıştı. Sözleşmesindeki tazminattan taviz vermeyen Bergodi ise UEFA ve FIFA nezdinde girişmde bulunacağını söylüyor.

Gigi Becali, maçın devre arasında girdiği soyunma odasında İtalyan teknik adamdan beklemediği bir tepki almıştı. Bergodi'nin kendisini soyunma odasından çıkarmasına kızan Becali, teknik direktör Bergodi'yi kovduğunu, 'Bergodi artık Steaua Bükreş'in teknik direktörü değildir.' sözleriyle ilan etmişti. Becali, tazminat vermek istemediği İtalyan teknik adamı 'yedek takımı çalıştırma' görevi verdiğini söylemişti.

Tazminatından vazgeçmeyen Bergodi ise, 'Yedek takımı çalıştırmak için problem çıkarmam. Anca sözleşmeyi feshetmek isityorlarsa, bir çözüm bulunmadığı sürece UEFA ve FIFA'nın yetkili organlarına şikayette bulunacağım.' dedi.

Cristiano Bergodi, Becali ile aralarında geçen diyaloga açıklık getirdi. Sinirli olmasına rağmen eğitimli bir insan olarak Becali'ye medenice davrandığının altını çizen İtalyan teknik adam şu açıklamalarda bulundu:

"Ben soyunma odasındayken Becali aniden içeri girip bütün oyunculara bağırmaya başladı. Bu beni rahatsız etti. Güzel bir üslupla ona bunun için uygun bir an olmadığını izah ettim. Onurunu kıracak bir şey yapmadım. Zaten ikinci yarıda futbolcuların gerginliği sahaya yansımıştı."

https://www.sabah.com.tr