Günün içinden

Çarşamba 23.09.2009
ABONE OL
Eto'o parasını istiyor
BARCELONA'DAN, İnter'e transfer olan Samuel Eto'o, bu transferden dolayı eski kulübünden 3 milyon Euro istiyor. Transfer olurken 20 milyon Euro bonservis bedeli biçilen Kamerunlu futbolcunun İspanya Futbolcular Derneği'nin yönetmeliğinde olan bir kural gereği, bu tutarın yüzde 15'inin ödenmesini talep etti. Barcelona ise böyle bir ödemenin yapılmayacağını açıkladı.

Ronaldinho bırakmıyor

BREZİLYALI yıldız oyuncu Ronaldinho, hakkında çıkan futbolu bırakıyor haberlerini yalanladı. Milan'ın İnternet sitesine konuşan Ronaldinho, kesinlikle futbolu bırakmayacağını, taraftarların böyle haberlere itibar etmemesi gerektiğini belirtti.

Kızıl'dan hakeme sitem

GAZİANTESPOR Başkanı İbrahim Kızıl, 3-2 mağlup oldukları Eskişehirspor maçında gösterdiği kötü performans nedeniyle hakem Taner Gizlenci'ye sitemde bulundu. Kızıl, hakemin taraflı tutumunun maçı katlettiğini ve hakemle ilgili olarak federasyon nezdinde girişimde bulunacağını belirtti.

Briatore'ye soruşturma

FORMULA 1'de adı şike skandalına karışan Briatore'nin, İngiltere Championship takımlarından Queens'e ortak olması yetkilileri harekete geçirdi. Kural gereği İngiltere'de kulüp sahibi olan kişinin bir spor dalının üst kurumları tarafından men cezası almaması gerekiyor. Briatore'nin FİA'dan aldığı men cezasının bu yüzden soruşturmaya neden olduğu öğrenildi.

Giresunspor'a stat cezası

PROFESYONEL Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) dün bazı kulüplere ağır cezalar verdi. PFDK Sivasspor'a, Denizlispor maçında takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 10 bin 500 lira para cezası keserken, Bank Asya 1.Lig ekibi Giresunspor'a da stadı tadilatta olduğundan İstanbul'da maç yapacağı yeri zamanında bildirmediği için 10 bin TL ceza uyguladı. Kurul ayrıca Şanslıurfaspor'a da Adıyaman maçında, stadyuma biletsiz seyirci alınması, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması ve stat krokisinin temsilciye verilmemesinden dolayı 6 bin 500 TL ceza verdi.