Minderde konuştuk

Dünya Güreş Şampiyonası'nda Türkiye'ye madalya sevinci yaşatan Sezar Akgül ile Serhat Balcı, kendilerine şans tanımayanlara cevabı minderde verdiklerini söylediler

Çarşamba 23.09.2009
ABONE OL
Danimarka'nın Herning kentinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nın ilk gününde serbest stil 55 kiloda gümüş madalya kazanan Sezar Akgül ile 96 kiloda bronza ulaşan Serhat Balcı, SABAH'a konuştular. Asıl hedefin 2012 Londra Olimpiyatları olduğunu belirten ikili, oradan altın ile dönecekleri sözünü verdiler. Çiftçi bir ailenin çocuğu olan ve 11 yıl önce başladığı güreşte hep zirveyi hedefleyen Sezar, bu nedenle altın madalyayı kaçırdığında gözyaşlarına boğuldu. Şampiyon olmayı çok isteyen Sezar, "Turnuva öncesi yorumlarda özellikle Serbest Güreş Milli Takımı sporcularına fazla şans verilmediğini gördük. Genç bir kadromuz olduğu için bu tür konuşmalar yapıldı. Fakat unutulmasın ki, Türk güreşçisi her zaman minderde konuşur. Biz de böyle yaptık. Buraya gelmeden önce annem madalya alacağımı söylemişti. Duaları kabul oldu. Artık hedefim şampiyonluk" dedi.

BALCI'NIN UĞURU KIZI
5 kez Dünya Şampiyonası'na katılan ve ilk madalyası olan bronzu Herning'de kazanan Serhat Balcı ise 11 aylık kızı Rana Nur'un kendisine uğur getirdiğini söyledi. Telefonundan sürekli kızının videolarını izlediğini belirten Balcı, "Kızım bana güç veriyor. Bundan sonra hedefim altın madalya. Altına ulaşmadan jübile yapmayacağım" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'U BEKLİYORLAR
Sezar Akgül ile Serhat Balcı, İstanbul'da düzenlenecek olan 2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya almak için çok çalışacaklarını söylediler.