Depreme dayanıklıyız!

Beşiktaş'ın içinde bulunduğu durumu geçici bir kriz olarak nitelendiren Yusuf Şimşek, "Duygusal bir deprem yaşıyoruz. Büyük kayıp verdiğimiz doğru ama toparlanıp yeniden ayağa kalkacağız" dedi

  1. Haberler
  2. Spor
Çarşamba 24.09.2009 ABONE OL
Beşiktaş'ın geçen sezon yaşadığı şampiyonlukta büyük payı olan yıldız futbolcusu Yusuf Şimşek, siyah-beyazlı takımın içinde bulunduğu durumla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Şu an ekip olarak duygusal bir deprem yaşadıklarının altını çizen Yusuf, "Ama bu takım depremlere dayanıklı" dedi. Ligde geride kalan haftalarda çok fazla puan kaybettiklerini belirten siyah-beyazlı futbolcu, "Geçen sezon da Beşiktaş ilk yarıyı 6. sırada bitirmişti. Lig sonunda ise iki kupayı müzesine götüren takım oldu. Bu nedenle umutsuzluğa kapılmıyoruz. Taraftarımız da kapılmasın. Büyük kayıplar vermiş olabiliriz. Ancak toparlanıp yeniden ayağa kalkacak gücümüz var" diye konuştu.

'GÜLER GEÇERDİM'
Lige bu kadar kötü başladıklarına kendilerinin bile inanmakta güçlük çektiğini ifade eden Yusuf, "Eğer sezon başında 'Beşiktaş 6 maçta 12 puan kaybederdeselerdi her halde güler geçerdik. Ama bu duruma düştük. Şu anda takımda herkes rahatsız ve bunun düzelmesi için çaba içinde. Yeniden birlik ve bütünlük sağlanıyor. Liderle aramızda 12 puan fark var. Ama bu kapatılamayacak bir fark değil. Eğer el ele verirsek ve inanırsak bu işin içinden çıkabiliriz. İnşallah CSKA maçını ve ardından Denizli maçını kazanarak gereken morali bulup beklenen çıkışı yapacağız' " şeklinde konuştu. Yıldız futbolcu, bu gibi kriz durumlarında en büyük baskının futbolcular üzerinde olduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle noktaladı: "Başarısızlıkta futbolcuları bir sürü sorun ve yaptırım bekler. Bu yüzden her zaman başarılı olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Kimse rahat olduğumuzu düşünmesin. Ayrıca başarıyı nasıl herkes paylaşıyorsa başarısızlığı da herkes paylaşmalı. Eleştirilerin sadece Mustafa hoca da toplanması yanlış."



BUGÜN NELER OLDU