"Galatasaray'dan korkmuyoruz"

Perşembe 24.09.2009 14:18
Güncelleme: Perşembe 24.09.2009 14:19
ABONE OL
Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray'dan korkmadıklarını söyledi.

Çalımbay, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor'un aldığı puanlarla ligde iyi bir yerde bulunduğunu belirterek, bu istikrarı ligin sonuna kadar korumak istediklerini kaydetti.
Takımdaki herkesin kapasitesinin üzerine çıkıp işini en iyi şekilde yapması gerektiğini ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu:

''Sezonu en iyi yerde bitirmek istiyoruz. Galatasaray maçı bizim için üç ihtimalli bir maç. Galatasaray maçını kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Galatasaray, iyi bir takıma sahip. Çok alternatifli bir kadroları var. Galatasaray'dan korkmuyoruz. Biz de iyi maçlar çıkartıp iyi futbol oynuyoruz. Her maçımızda gol atıyoruz. Galatasaray'dan puan almak istiyorsak, oynadığımız oyunun üzerine çıkmamız gerekiyor. Oyuncularıma sonuna kadar güveniyorum. Yüzde 60 performansla futbol oynuyoruz. Daha iyi olmalıyız. Yediğimiz golleri yemememiz ve kaçırdığımız golleri kaçırmamız gerekiyor.''

YOULA, GALATASARAY MAÇINDA OYNAMAYABİLİR

Çalımbay, takımına her zaman galibiyet üzerine bir oyun oynattığını belirterek, kaybetmeyi ve beraberliği hiçbir zaman düşünmediğini bildirdi.

Galasaray maçında da açık bir futbol sergileyeceklerini anlatan Çalımbay, ''Elimizdeki forvetleri kullanacağız. Galatasaray'ın gücünü de biliyoruz, ancak ona göre önlemlerimizi alacağız. Youla'nın ve Mehmet Yılmaz'ın sakatlığı var. Kimseyi riske etmek istemiyorum. Önümüzde daha çok maç var. Kadroda bir değişikliğe gidebiliriz. Youla, Galatasaray maçında oynamayabilir. Sakatlığı nüksedebilir'' dedi.