Prime G.Saray ayarı!

F.Bahçe'deki prim krizini G.Saray örneği çözdü. Elano, Brezilyalı arkadaşlarına "Bizde maç başı 6 bin dolar hesaba yatıyor" dedi. Bu sözler Brezilyalı oyuncuları tetikledi. Takımda rahatsızlık büyüyünce yönetim geri adım attı

Çarşamba 24.09.2009
Güncelleme: Perşembe 24.09.2009
ABONE OL
Fenerbahçe'de yaşanan prim bilmecesini Galatasaray örneği çözdü!. Sarı-lacivertli oyuncuların Galatasaraylı Elano Blumer vasıtasıyla sarı-kırmızılı ekibin primini öğrendi ve bu konudaki taleplere baştan olumsuz bakan Fenerbahçe yönetimini çark ettirdi. İşte adım adım Fenerbahçe'deki prim hikayesi:
RAKİPLERİNEoranla bu sezon ciddi bir para harcayan Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım sezon içerisinde prim uygulaması yapmayacağını söyleyince, sarı- lacivertli futbolcular bu haberle şoke oldu. Oyuncular bu konudaki rahatsızlıklarını teknik heyete bildirdi. Teknik heyet de durumdan hoşnut olmadı.
BAŞKANDAN gelen bu haber, özellikle yabancılar arasında sıkıntı yarattı. Bu karara tepki duyan takımın Brezilyalı futbolcuları, sık sık ailece bir araya geldikleri Elano ile yaptıkları bir görüşmede konu gündeme geldi. Galatasaray'ın yıldız ismi, kendilerinde böyle bir sorun yaşanmadığını ve 6 bin dolarlık primlerinin her maç sorunsuz bir şekilde hesaplarına yatırıldığını anlattı.

KOCAMAN'DAN YÖNETİME
BUNU duyan Brezilyalılar yerli futbolcularla da gelişmeyi paylaşınca huzursuzluk iyice arttı ve konu Sportif Direktör Aykut Kocaman ile teknik direktör Daum'a kadar geldi. Bunun üzerine Daum tüm bu gelişmeleri özetleyen raporunu Aykut Kocaman'a iletti, o da bu durumu yönetimle paylaştı.
BAŞTAbaşkan Aziz Yıldırım olmak üzere yönetim de bu konuyu bir kere daha masaya yatırdığında bir kriz sinyali aldı. Özellikle rakipleri Galatasaray'ın bu sorunu halletmesi durumunda kendilerinin yaşayacağı sıkıntıyı hisseden sarı-lacivertli yöneticiler, takıma prim ödenmesi kararına vardılar.

8 BİN DOLAR PRİM
SONUÇTA başkanın da onayı doğrultusunda sarı-lacivertlilere maç başı 2 bin dolar civarında bir prim ödemesi karara bağlandı. İlk 4 karşılaşmasını kazanan sarı-lacivertli oyunculara 8 bin dolarlık alacakları zamanında ödenince, hem krizin önüne geçildi hem de sarı-lacivertli futbolcular rahat bir nefes aldı. Şimdi iki maçı cebinde olan Fenerbahçeli oyuncular, Antalya ve Gençlerbirliği sınavlarını da kazanırlarsa 8'er bin dolar daha prime hak kazanacaklar.