Aman sakata gelme!

Menisküs ameliyatı olan Linderoth'un tedavisi sona erdi. Takımla çalışmaya başlayan İsveçli ön liberoya yönetim son uyarısını yaptı: "Bu son şansın. Yoksa devre arasında gönderileceksin"

  1. Haberler
  2. Spor
Cuma 25.09.2009 ABONE OL
Galatasaray'a büyük umutlarla transfer olan ancak sakatlık belasından bir türlü kurtulamayan Tobias Linderoth, son kozunu kullanacak. Sezon başında iki Avrupa Ligi ön eleme maçında şans bulan İsveçli ön libero, yine bıçak altına yatmış ve menisküs ameliyatı olmuştu. Tedavisi sona eren Linderoth, yeniden takıma döndü. 2007 yazında Danimarka ekibi Kopenhag'a 4 milyon Euro bonservis ücreti ödenerek Cimbom'a transfer edilen deneyimli oyuncu, şu ana kadar sakatlıklar yüzünden düzenli forma şansı bulamadı. Galatasaray'da 3 sezonda 17 resmi sınava çıkan Linderoth, sadece 3-2 kaybedilen UEFA Kupası ön eleme maçında Sion'a gol atmıştı.

YILLIK 1.7 MİLYON EURO
Yıllık 1.7 milyon Euro garanti ücret alan ve sözleşmesi sezon sonu bitecek olan 30 yaşındaki oyuncu, istikrarsız yapısıyla sabırları taşırdı. Sarı-kırmızılı yöneticilerin Linderoth'a, "Bu son şansın. Ekim ayında bizi lig ve Avrupa'da zorlu bir maç trafiği bekliyor. Rotasyon sonucu forma bulacaksın. Kendini göster. Eğer yine sakatlanırsan, seni devre arasında göndereceğiz" dedikleri öğrenildi. Teknik direktör Frank Rijkaard'ın da idmanlarda İsveçli ön liberonun üzerine titrediği gözlendi. Hollandalı hocanın, sakatlıktan yeni çıkan Ayhan Akman'a yaptığı gibi Tobias Linderoth'u önce maç kadrosuna alması, ilerleyen haftalarda da deneyimli oyuncuya şans vermesi bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU