"Eski günlere dönmek istiyoruz"

Cuma 25.09.2009 14:40
ABONE OL
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, sezon başından beri yaşadıkları talihsizliklerin sonuna geldiklerini ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını kazanarak tekrar eski günlerine dönmek istediklerini söyledi.

Yarın deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynanacak karşılaşma için öğle saatlerinde İstanbul'a gelen Sivas ekibinde, teknik heyet ve futbolcular yarınki karşılaşmayı bir çıkış mücadelesi olarak görüyor.

Teknik direktör Bülent Uygun, bu yılki yaşanan talihsizliklerin sonuna geldiklerini inandığını belirterek, "Yarınki maçı hem bir çıkış hem de eski günlerne dönme karşılaşması olarak görüyoruz. Takım olarak buradan puan ya da puanlarla ayrılarak taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz." diye konuştu.

Takımını maçlara hazırlayabilmek için psikolojik destek alınıp alınmadığı şeklindeki bir soruya ise genç teknik adam, "Yaşanan bunca olumsuzluklar tabiki futbolcuları etkiledi. Biz futbolcularımızın, psikologları, mentörleri, abileri teknik direktörleri olduk. Bizim söylediklerimizin onların üzerinde daha fazla etkili olacağını biliyoruz. Ancak yinede biz yapılması gerekenleri uzman kişilerden öğrendik. Kendimizi eğiterek onları eğitmeye çalıştık." dedi.

Sivassporlu futbolculardan Hayrettin ve İbrahim de sezon başından beri kazanamamalarının kendilerini olumsuz etkilediğini, yarın kazanarak rahatlamak istediklerini söylediler.
Öte yandan havalimanına gelen yaklaşık 30 kişilik bir taraftar grubu futbolculara, tezahürat yaparak onları motive etmeye çalıştı.