Güreşte gurur gecesi

FILA tarafından düzenlenen ve dünya güreşine yön veren 10 kişinin ödüllendirildiği gecede, eski milli sporcular Mustafa Dağıstanlı ve Hamza Yerlikaya birer plaket aldılar

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 26.09.2009 ABONE OL
Dünya Güreş Şampiyonası'nın düzenlendiği Danimarka'nın Herning kentinde, dünya güreşine yön veren eski sporcu, idareci ve hakemler için, Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) tarafından 'Hall of Fame' adıyla düzenlenen gecede göğsümüz kabardı. İki yılda bir gerçekleştirilen ve toplam 10 kişinin ödüllendirildiği törende, Türk güreş tarihinin yaşayan iki efsanesi olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski sporcularımız Mustafa Dağıstanlı ve Hamza Yerlikaya da birer plaket aldılar.

MARTİNETTİ ONORE ETTİ
İki eski sporcumuzun büyük ilgi gördüğü gecede, Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Başkanı Raphael Martinetti, Dağıstanlı için uzun bir konuşma yaptı. Güreşe başladığı yıllarda antrenörünün kendisine Dağıstanlı'yı örnek gösterdiğini belirten Martinetti, "Örnek aldığım yenilmez bir güreşçiydi. Şimdi ona ödül vermek benim için büyük bir gurur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU