İlk hedef Marquez

Rijkaard takımda 4 stoper olmasına rağmen defanstan iyi top çıkarabilecek bir futbolcu talep etti.

Cumartesi 26.09.2009 11:06
Güncelleme: Cumartesi 26.09.2009 11:08
ABONE OL
G.Saray'ın hocası, takımda 4 stoper olmasına rağmen defanstan iyi top çıkarabilecek bir futbolcu talep etti. Rijkaard'ın göz koyduğu isimlerin başında, eski öğrencisi Barça'lı Marquez yer alıyor.

Ligde ve Avrupa'da çifte şampiyonluk parolasıyla sezona başlayan Galatasaray, bu hedefine ulaşmak için kadroya yeni takviyeler yapmaya hazırlanıyor.

Fotomaç'ın haberine göre teknik direktör Frank Rijkaard, takımda 4 stoper olmasına rağmen bu mevkide sıkıntı yaşanabileceğini göz önüne alarak yönetimden transfer istedi. Dört stoperden şimdilik yalnızca birini sürekli kullanabilen Rijkaard, yönetime "UEFA Avrupa Ligi'nde şampiyonluk hedefliyorsak, mutlaka iyi bir stoper almalıyız" dedi.

Gökhan Zan ve Emre Güngör'ün müzmin sakat olduğunu, Emre Aşık'ın yaşının ilerlediğini belirten Rijkaard, Avrupa'dan teklifler alan Servet'in de ocak ayında takımdan ayrılabileceğini hatırlatarak, "Devre arasında çok kaliteli bir stoper şart. Alacağımız oyuncu savunmadan iyi top çıkarmalı" dedi. Rijkaard'ın alınabilecek oyuncuların listesini de verdiği ve ilk sıraya da Barcelona'da yedek kalan eski öğrencisi Meksikalı Marquez'in adını yazdığı öğrenildi.