Kafanızı kaldırın

Şampiyonlar Ligi'ndeki CSKA maçını dönüm noktası olarak gören Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, morali bozuk olan futbolcularını bu sözle motive etmeye çalışıyor

  1. Haberler
  2. Spor
Cumartesi 26.09.2009 ABONE OL
Süper Lig'de bu haftayı Ankaraspor'un maçlarının ertelenmesi nedeniyle boş geçecek olan Beşiktaş'ta teknik direktör Mustafa Denizli, harıl harıl Şampiyonlar Ligi hesapları yapıyor. Çarşamba günü oynayacakları CSKA Moskova karşılaşmasını dönüm noktası olarak gören tecrübeli çalıştırıcı, ligde yaşanan puan kayıpları ve taraftar tepkisi nedeniyle morali bozuk olan futbolcularını motive edebilmek için çeşitli yöntemler deniyor. Dün basına kapalı yapılan idmanda oyuncularını sahanın ortasına toplayarak kısa bir konuşma yapan Mustafa Denizli'nin, "Moral bozukluğu, suskunluk hiçbir şeyi değiştirmez. Ağlayarak bu işleri düzeltemeyiz. Kafanızı yerden kaldırın. Herkes kendine çeki düzen versin. CSKA Moskova maçını kazanıp şanssızlığı kıralım" dediği öğrenildi.

İDMANLARDAKİ GİBİ OLUN YETER
Gol yollarında yaşadıkları sıkıntının en büyük nedeni olarak 'stresi' gösteren kurt hocanın, "Gol atamamanın üzerinizdeki baskıyı artırdığını biliyorum. İdmanlarda çok iyi oynuyor ve golleri atıyorsunuz. Sizden fazlasını istemiyorum, idmanlardaki gibi oynayın ve maçlarda da böyle goller atın yeter. Eğer kalitemize güvenmezsek en baştan havlu atarız. Kendinize güvenin ve bu bilinçle oynayın" şeklinde konuştuğu belirtildi. Bu arada idmanın ardından Mustafa Denizli'nin yardımcıları ile de özel bir toplantı yaparak CSKA Moskova maçı hakkında değerlendirmelerde bulundukları ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU