1907

Fenerbahçe 07 Antalya'da 90'da Semih'in golüyle kazandı, 7'de 7 yaptı ve 1'inci sıraya çıktı. Perdeyi Kazım açtı; Ali Zitouni eşitledi... Üç topu direkten dönen Kanarya bir kez daha cansimidi Semih'e sarıldı

Pazar 27.09.2009
Güncelleme: Pazar 27.09.2009
ABONE OL
'Anadolu fırsatçılığını' Antalyaspor da hayata geçirip bilet fiyatlarını yukarı çekince tribünler boş kalmıştı. Ev sahibi taraftarın bunu protesto etmek isterken daha maçın başında koltuk kırıp küfretmesi havayı dağıttı. Hele bir de F.Bahçe'ye sövmeler de başlayınca tat iyice kaçtı. Bu olaylardan sonra F.Bahçe maça daha çok motive oldu. Baskı erken gol getirdi. 10'da Polat Alex'in plasesini çeldi, ardından Kazım şık bir gol attı. Bu gol yine F.Bahçe'nin fren yapmasına neden oldu. 21'de Zitouni'nin kafası skora eşitliği getirdi. 24 ve 44'te Kazım ve Mehmet'in güzel vuruşları üst direklerden dönerken F.Bahçe şanssızdı. Ama daha büyük şanssızlığı Güiza olmaya devam ediyor. Hadi 36 ve 78'de kaçırdığı iki net pozisyona 'neyse' diyelim! 55'te Alex'in 'ilaç' pasında Polat'la teke tek kaldı İspanyol. Boş köşeye vur, topun altına gir, kaleciye bas çalımı. Bir tek üzerine vurma! Güiza yine bunu yaptı... Kim ne derse desin, konuşsun, torpili kimse çok büyük!

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

GÜİZA ŞANSSIZLIĞI!
İkinci yarı sakatlık-değişiklik derken F.Bahçe'nin düzeni de değişti. Mehmet sağbeke geçti, Semih destek geldi hücuma... Antalya savunmada zorlanmaya başlarken F.Bahçe'ye Güiza yetmiyormuş gibi direkler de engel oluyordu. 84'te Bilica'nın vuruşunda olduğu gibi. Son 10 dakikada oyun Antalya alanına yığıldı. Aslında F.Bahçe'nin bu baskıyı önceden neden kurmadığı da bir soru işareti. Ani ataklarda Volkan F.Bahçe'yi kurtaran isim oluyordu. Bu ataklar Antalya'yı gaza getirince faturası "ağır" oldu. Son dakikada dört F.Bahçeli orta alandan yalnız başlarına çıktılar. Topu yarı sahada süren Güiza belki de kaçıracağından korkarak son anda Semih'e verdi ve 'nöbetçi' 3 puanı getiren altın vuruşunu yine yaptı. Rekoru egale eden F.Bahçe seriyi sürdürürken Antalyaspor böyle güçlü bir rakibe son saniyelerde savunmada nasıl bu açığı verdiğinin hesabını iyi yapmalı.

Pirince giderken...
Antalyaspor'un, 89'uncu dakikada yediği gol, futbol okullarında ders olacak nitelikteydi... Kornerde gol aramak için tüm hatlarıyla Fenerbahçe kalesine yüklenen kırmızı-beyazlılar, dakikanın 89, rakibin de Fenerbahçe olduğunu resmen unuttu. Kornerin dönüşünde sarı-lacivertliler 4'e sıfır giderek Semih'in ayağından golü buldu.