Nefesimiz yetmedi

Avrupa Şampiyonası'nda ikinci maçında, favori İtalya'ya sadece ilk sette direnebilen Filenin Sultanları maçı set alamadan kaybetti. Grup ikinciliği için bugün Almanya ile 18.30'da kritik bir maça çıkacağız

Pazar 27.09.2009
ABONE OL
Polonya'da devam eden 26. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda Türkiye, B Grubu'ndaki ikinci maçında İtalya'ya 3-0 yenildi. Son Avrupa şampiyonu İtalya karşısında maça tutuk başlayan Milliler, ilk seti 25-20, ikinci seti de 25-16 kaybettiler. Son sette hiç bir varlık gösteremeyen Milliler mücadeleci ruhundan uzak bir oyunla bu seti de 25- 14 yitirip maçı 3-0 kaybetti. Play-off grubuna yükselme şansını zora sokan A Milli Takım, B Grubu'ndaki 3. ve son maçını bugün TSİ 18.30'da Almanya ile yapacak. Grubumuzdaki diğer maçta Almanya, Fransa'yı 3-1 mağlup etti. İlk 2 set 25-19 ve 25-17 Almanya'nın üstünlüğüyle sonuçlandı. 3. sette atağa geçen Fransa seti 25-19 alsa da Almanya son seti 28-26 önde geçip maçı 3- 1 kazandı. Grupta ilk 3 sırayı alan takımlar, Lodz ve Katowice kentlerinde 2 ayrı grup halinde yapılacak play-off maçlarına katılacak.

Organizasyon sınıfta kaldı
EV SAHİBİ olduğumuz Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonası'nda her ayrıntıyı didik didik eden Avrupa Konfederasyonu yetkililerinin aynı titizliği Polonya'da göstermiyor. Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda sporcuların yaşadığı aksaklıkların nasıl gözden kaçırıldığı merak konusu olurken Polonya, şampiyona organizasyonunda sınıfta kaldı. Salonlarda gazetecilerin çalışması için hiçbir kolaylık sağlanmazken, her ülke milli takımına da bir otobüs yerine 4 takıma sadece 2 otobüs tahsis edildi.

DEVAMINI GETİREMEDİK
Milli Voleybol Takımımız dün özellikle ilk sette son Avrupa Şampiyonu etiketli İtalya karşısında çok iyi oynadı. Güçlü rakibine karşı filede Eda'yı çok iyi kullanan Milliler yaptıkları servis hataları ile ellerine kadar gelen büyük bir fırsatı kaçırdılar. İlk seti kaybetmenin yarattığı moral bozukluğunun etkisiyle maçı set bile alamadan kaybettik.