Rijkaard'dan Fenerbahçe yasağı

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 27.09.2009 15:09 ABONE OL
Galatasaray'ın Hollandalı teknik direktörü Frank Rijkaard, Eskişehirspor karşılaşması öncesinde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde oyuncularını karşısına alarak çeşitli uyarılarda bulundu.

Rijkaard'ın en ilginç uyarısı ise ezeli rakipleri Fenerbahçe hakkında oldu. Toplantıya Eskişehirspor maçı ile başlayan Fenerbahçe ile sona erdiren tecrübeli teknik adam, "Henüz ligin 7. haftadayız. Ama bazılarının şimdiden 10. haftada oynayacağımız Fenerbahçe derbisini konuşmaya başladığını duyuyorum. Bu bizim yaşayacağımız en büyük tehlike ve yanlış olur. Derbiye kadar kesinlikle Fenerbahçe'yi düşünmenizi ve de konuşmanızı istemiyorum" dedi.

Frank Rijkaard'ın, konuşmasına "Rakiplerimizin ne yaptığından çok, bizim Eskişehirspor karşısında ne yapacağımız çok daha önemli. Önce oynayacağımız karşılaşmayı kazanalım, sonra diğer karşılaşmaları düşünürüz" dediği ve uyarılarını bu yönde sürdürdüğü belirtildi. Florya'da artık derbiye kadar Fenerbahçe kelimesini duymak bile istemediğini ifade eden Rijkaard, "Namağlup olarak yolumuza devam ettiğimiz sürece, önümüze gelen her rakip bizi daha da iştahlı bir şekilde yenmek isteyecek. Biz kendi kendimizin rakibiyiz. Başkaları da kesinlikle bizi ilgilendirmiyor" diyerek sözlerini noktaladı.
BUGÜN NELER OLDU