Yolun yarısında Altın

Danimarka'daki Dünya Güreş Şampiyonası'nda mindere çıkan Nazmi Avluca finalde Fransız rakibini yenarek altın madalya alırken, 10 yıl sonra 35 yaşında yeniden dünya şampiyonu oldu

  1. Haberler
  2. Spor
Pazar 27.09.2009 ABONE OL
Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromende 84 kiloda mindere çıkan milli sporcumuz Nazmi Avluca bir destan daha yazdı ve altın madalya kazandı. 1999 yılında büyüklerde Dünya Şampiyonu olan 35 yaşındaki Minderin Yiğidi, aynı zamanda takım kaptanı olan Avluca rakiplerini bir bir yenip sırtı yere gelmeden Türkiye'ye büyük bir gurur yaşattı. 2008 Pekin Olimpiyatları üçüncüsü, 3 kez Avrupa Şampiyonu Avluca, finalde Fransız Melonin Noumonvı ile karşılaştı. İlk periyotta iki sporcu da puan alamadı. Kural gereği Nazmi alta yattı. Ancak rakibine puan vermedi ve ilk periyotu 1-0 önde kapadı. 2. periyotta da iki sporcu puan alamayınca bu kez Fransız alta yattı. Bu durumu iyi değerlendiren Nazmi rakibini yakaladığı gibi mindere yapıştırıp 3 puan aldı ve 84 kiloda dünyanın 1 numarası olduğunu gösterdi.

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI
Müsabakanın bitmesiyle büyük sevinç yaşayan Avluca, minderde Türk bayrağıyla tur atıp mutluluğunu, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, antrenörleri, takım arkadaşları ve gurbetçi vatandaşlarla paylaştı. Dün mindere çıkan diğer sporcularımızdan 60 kiloda Soner Sucu 5. olurken, 96 kiloda Serkan Özden çeyrek finalde elendi.

TÜRK GİBİ
Nazmi Avluca dünkü performansıyla izleyenleri şaşırttı ve 'Türk gibi güçlü' sözünü bir kez daha doğruladı. Sporcumuz madalya töreninde de sempatik tavırlarıyla ilgi çekti.
BUGÜN NELER OLDU