Almanya'nın en iyi sporcusu Nerius

Muğla'nın Ortaca ilçesinde yapılan seçimde, ''2009 Yılının En İyi Alman Sporcusu'' Steffi Nerius oldu.

Pazartesi 28.09.2009 17:47
Güncelleme: Pazartesi 28.09.2009 17:48
ABONE OL
Son dünya, olimpiyat ve Avrupa şampiyonasında madalya kazanan 66 Alman sporcu 22 Eylül'de tatil amacıyla Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı Sarıgerme köyüne gelmişti. Bu sporcuların katılımıyla Robinson Club Sarıgerme Park Otel'de ''2009 Yılının En İyi Alman Sporcusu'' için yapılan seçime 5 Alman sporcu katıldı. Yapılan oylamada Cirit Atma'da 2009 Dünya Şampiyonu olan Steffi Nerius, Almanya'da 2009 yılının sporcusu seçildi. Nerius'a ödül olarak bir otomobil hediye edildi. Alman sporcu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sarıgerme'de çok güzel bir tatil geçirdiği, Türkiye'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

TUI Holding Türkiye Temsilcisi Hüseyin Baraner de konuşmasında, TUI'nin sponsorluğunda Muğla Valiliği ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle yapılan seçimin oldukça başarılı geçtiğini söyledi. Alman spor kamuoyunda bu yarışmanın büyük önem taşıdığına işaret eden Baraner, ''Yarışmayı çok sayıda yabancı basın mensubu da izledi. Türkiye'nin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını düşünüyorum. Sponsorlara ve yarışmanın güzel bir ortamda geçmesini sağlayan tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum'' dedi.

STEFFİ NERİUS

1991 Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nda üçüncülük kazanan Alman ciritçi Steffi Nerius, 2002 Avrupa Atletizm Şampiyonası ve 2009 Dünya Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. Nerius, 2003-2006 yılları arasında dört yıl arka arkaya Almanya şampiyonu oldu. Alman ciritçiler arasında en iyi ikinci dereceye sahip olduğu öğrenilen Steffi Nerius'un kişisel en iyi derecesi 68.34 metre.