Bursaspor'dan Diyarbakır'a cevap

  1. Haberler
  2. Spor
Pazartesi 28.09.2009 13:42 ABONE OL
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer'in, ''Bursaspor ceza almadığı takdirde ligden çekilecekleri'' yönündeki açıklamasını yanlış bulduğunu söyledi.

Yazıcı, 26 Eylül Cumartesi akşamı sahalarında karşılaştıkları ve 4-0 kazandıkları karşılaşmada yaşanan olaylarla ilgili kamera kayıtlarının bulunduğunu, maçın gözlemcilerinin raporlarının da hazır olduğunu belirtti.

Bu maçtaki sloganların sadece Bursa'da değil tüm Türkiye'deki statlarda atıldığını dile getiren Yazıcı, ''Eğer bu sloganlara göre ceza alınacaksa o zaman bizim hiçbir maçımızı sahamızda oynamamamız lazım. Bu hemen hemen tüm şehir kulüpleri için de geçerli'' dedi.

Yazıcı, sloganların sadece Diyarbakırspor maçlarında değil her maçta atıldığını dile getirerek, şunları söyledi:

''Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer'in 'Bursaspor ceza almazsa ligden çekileceğiz' açıklamasını yanlış buluyorum. Eğer sloganlar sadece bu maçta atılsaydı o zaman sayın başkan haklı olabilirdi. Ayrıca, maçın ardından Diyarbakırspor kafilesini uğurlamaya gittim. Art düşünce içinde olsak böyle bir hareket yapar mıydık? Şimdi ben Diyarbakırspor'un sayın başkanı ve yöneticilerine bir şey sormak istiyorum; kendileriyle maçı şeref tribününde yan yana izledik. En küçük bir sataşmaya maruz kaldılar mı? Şimdi tribünlerden ara sıra atılan bir sloganı Bursaspor Kulübü'ne mal etmek yanlış. Söylediğim gibi bu tür sloganlar sadece bu maçta atılmadı.''

BUGÜN NELER OLDU